• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

План Німеччини та Франції по Донбасу: Гармаш викрив чергову брехню Кремля

У Росії прекрасно знають про план Німеччини і Франції про врегулювання конфлікту на Донбасі, а також знають про деталі документу, на відміну від делегації України в Тристоронній контактній групі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник окупованого Донбасу в українській делегації Сергій Гармаш, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Не лише я, а й, думаю, уся делегація, принаймні, Кравчук теж, дізналися про цю пропозицію щодо кластерів (так вона називається), коли півтора місяці тому Дмитро Козак увірвався на засідання ТКГ, щоб заявити, що ніякої дорожньої карти "нормандський формат" для Мінських угод напрацьовувати не буде, тому що "нормандська четвірка" не має права втручатися у внутрішні справи України. Тоді ми дізналися, що ведеться робота над ще якимись пропозиціями. Потім на кожному засіданні ТКГ Росія та її маріонетки запитували: чому ми обговорюємо план Кравчука, поданий ним у листопаді, якщо вже напрацьовується інший план?", — зазначив Гармаш.

"Але Козак, власне, вже окреслив свою позицію, коли півтора місяці тому заявив на ТКГ, що ці пропозиції не будуть "дорожньою картою". Тобто Росії невигідні ці пропозиції. Тож говорити, що Москва їх не бачила, це очевидна маніпуляція". Тобто Росії невигідні ці пропозиції. Тому говорити, що Москва їх не бачила, це очевидна маніпуляція", — додав представник ОРДЛО.

Нагадаємо, раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна спільно з Німеччиною і Францією розробила план відновлення миру на Донбасі. Але він досі не отримав схвалення з боку Росії. У Кремлі сказали, що у них немає інформації про існування нового плану мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

У свою чергу, спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович повідомив, що мирний план буде презентовано тільки за два-три тижні.

Заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив, що нового плану з врегулювання ситуації на Донбасі не існує, а команда президента України Володимира Зеленського навмисно затягує конфлікт.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua