• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"План трансформації України": посолка у США розповіла, що Зеленський обговорював з Байденом

План трансформації України, який президент Володимир Зеленський запропонував президентові США Джо Байдену під час візиту, стосується економічної трансформації, але для її реалізації безумовно потрібні й інші реформи

Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла посолка України в США Оксана Маркарова в інтерв'ю "Європейській правді", передає "ДС".

"Всі реформи у (сфері) демократії, верховенства права — вони всі необхідні. Але те, що ми приїхали представити, у тому числі на ключових зустрічах, які у нас були в Пентагоні, Міністерстві енергетики, Мінторгівлі (тому що у нас була велика делегація разом з президентом) — вони стосувались саме трансформації економіки: що саме ми хочемо зробити в інфраструктурі, аграрній сфері, енергетиці…Тому що наша задача — посилюючи нашу обороноздатність, паралельно максимально швидко посилювати нашу економіку", — зазначила Оксана Маркарова.

За її словами, це конкретний план, у якому прописано нинішній стан справ у кожному з секторів та конкретні проекти з кошторисами, які запропонували американським партнерам — як державним, міжнародним фінансовим інституціям, так і бізнесу, і в рамках візиту підписали багато документів щодо співпраці. 

"Абсолютно зрозуміло, що для цього самого цього плану недостатньо. Базою для цього плану є всі інші реформи, які ми робимо", — зазначила Оксана Маркарова, додавши, що до таких відноситься і судова реформа.

Нагадаємо, на зустрічі президента України Володимира Зеленського та його американського колеги Джо Байдена порушили питання того, яку роль можуть зіграти США в трансформації української економіки.

Як писала "ДС", у своєму Плані трансформації України на 5-10 років президент Володимир Зеленський презентував 80 проєктів на суму 277 млрд доларів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua