• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

План виконання Мінських угод вже розписаний по датах, — Зеленський

Радники лідерів країн "нормандської четвірки" розробили попередній формат виконання Мінських угод з часовими рамками і конкретними датами

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський на брифінгу під час робочої поїздки в Донецьку область, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

"До "Мінська" моє ставлення дуже просте: його треба розібрати на деталі, прописати всі кроки, прив’язати їх до дат і виконувати. Ми за такий формат. Саме це ми й зробили", — сказав він.

За його словами, над підготовкою відповідного документу працювали політичні радники лідерів "нормандської четвірки".

"Зараз остання версія цього документа відправлена всім сторонам. Ми очікуємо, що сторони найближчим часом акцептують цей документ, і тоді буде можливість наблизити зустріч "нормандської четвірки", — додав президент.

Зеленський також констатував, що Україна дотримується всіх домовленостей, які були досягнуті за його участю під час зустрічі лідерів країн "нормандського формату" в грудні 2019 року в Парижі.

"Були повернуті люди, були розведення, розмінування деякої кількості ділянок. Але й не було багато чого зроблено", — зазначив він.

Глава держави також нагадав, що згідно з домовленостями, 27 липня 2020 року був оголошений режим тиші.

"Я вважаю, що це одна з найголовніших домовленостей, яка відбулася не на словах, тому що про режим припинення вогню говорять уже сім років. А 27 липня він дійсно був введений у дію", — сказав він.

Однак, оскільки ворог не дотримується домовленостей про перемирʼя, президент і Командування ЗСУ відвідують передову, щоб підтримати наших військових.

"Постійні наші приїзди, як кажуть в армії, "на нуль" дають можливість розуміти, що армія в нормальному стані – стані сильному, зокрема психологічно. Це також дуже важливо. А також, що ворог бачить, що ми думаємо про нашу армію і нам не все одно", — зазначив Зеленський.

Як повідомляла "ДС", 11 лютого президент Володимир Зеленський в рамках робочої поїздки в Донецьку область відвідав передову.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua