• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Плани України по Донбасу: в ТКГ роз'яснили, від кого все буде залежати

Реклама на dsnews.ua

Україна розробила кілька планів щодо врегулювання ситуації на Донбасі на випадок, якщо переговори Тристоронньої контактної групи зайдуть в глухий кут. І реалізація планів буде залежати від політики новообраного президента США Джо Байдена після його інавгурації

Про це розповів представник української делегації в ТКГ Донбасом Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Рік тому відбулося засідання Ради нацбезпеки і оборони, де були розроблені пʼять планів без чіткої нумерації. Вони, скажімо так, горизонтальні. Їх застосування можливе в конкретній ситуації. Складається найсприятливіша ситуація для якогось плану, тоді він задіюється. Говорити про те, що план А не спрацював — це президент Зеленський побачив мир в очах Путіна, а тепер він зрозумів, що це був не мир, а відблиск софітів в очах президента сусідньої країни", — сказав учасник ТКГ.

"Мінський процес, питання врегулювання конфлікту на Донбасі — це питання українсько-російської війни, воно лежить в контексті великої геополітики. План Б напевно залежатиме від перших кроків адміністрації Байдена, залежатиме від того, які будуть зміни в Європі, зокрема з коронавірусом, тому що це впливатиме на економічну ситуацію в світі і в Росії", — пояснив Гармаш.

На його думку, миротворці і міжнародна тимчасова адміністрація були б найбільш компромісним варіантом врегулювання цього конфлікту, особливо для населення окупованої частини Донбасу. Однак він поки не бачить підстав для реалізації такого сценарію.

Коментуючи можливість західних санкцій проти Росії у вигляді її відключення від міжнародної платіжної системи SWIFT, учасник ТКГ заявив: "Я думаю, Кремль сьогодні лякає будь-який економічний тиск, оскільки економіка Росії дуже ослабла… Ідея може бути реалістична, якщо вона буде підтримана нашими західними партнерами. Вона зробить Росію дійсно більш поступливою".

Як повідомляла "ДС", глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук заявив, що Рада національної безпеки і оборони може затвердити план "Б" Донбасом на початку 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua