• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Плівки судді Вовка: звільнено голову Державної судової адміністрації

Реклама на dsnews.ua

Вища рада правосуддя звільнила Зиновія Холоднюка з посади голови Державної судової адміністрації України за власним бажанням

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Вищої ради правосуддя, передає "ДС".

"29 жовтня 2020 року Вища рада правосуддя вирішила звільнити Холоднюка Зеновія Васильовича з посади Голови Державної судової адміністрації України за власним бажанням 30 жовтня 2020 року", — сказано в повідомленні.

Зіновій Холоднюк очолював Державну судову адміністрацію з 25 квітня 2014 року.

Як повідомляла "ДС", 21 жовтня Зіновій Холоднюк подав заяву про звільнення з посади голови Державної судової адміністрації за власним бажанням.

Раніше Вищий антикорупційний суд за клопотанням Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури тимчасово відсторонив Холоднюка з посади. Це було зроблено в рамках справи про створення головою Окружного адмінсуду Києва Павлом Вовком злочинної організації, метою якої було встановлення контролю над ВРП і Вищою кваліфікаційною комісією суддів, а також прийняття замовних рішень.

У цьому ж провадженні був епізод про зловживання впливом голови ДСА Холоднюка і керівника ОАСК Вовка. За версією слідства, Вовк на вимогу Холоднюка заблокував проведення конкурсу на нового главу ДСА. Зате на прохання голови ОАСК керівник ДСА оголосив конкурс на нових членів ВККС, які, як стверджує слідство, були підконтрольні Вовку.

Нагадаємо, керівнику ДСА, керівництву і суддям ОАСК, а також іншим особам повідомили про підозру. Пізніше НАБУ і САП просили суд обрати Холоднюку запобіжний захід у вигляді 1 млн грн застави. У той же час ВАКС відпустив керівника Держсудової адміністрації під особисте зобовʼязання. У той же час слідчий суддя визнав обґрунтованою підозра Холоднюку.

    Реклама на dsnews.ua