• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

За 6 тис. грн за пай: у Раді вирішили "ощасливити" дрібних фермерів

Реклама на dsnews.ua
До Верховної Ради внесено проект закону про детінізації доходів від виробництва сільгосппродукції, згідно з яким власники землі будуть змушені платити близько 1500 грн з кожного гектара землі

Авторами законопроекту № 3131 виступають більше 30 нардепів з фракції "Слуга народу" і групи "Довіра", повідомляє "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Законопроект у разі його прийняття, за словами експертів, може зупинити відродження микрофермерства і новий податок ляже насамперед на плечі "одноосібників".

Основним нововведенням законопроекту є запровадження мінімальної податкової сплати з кожного гектара землі сільгосппризначення. У червні проект отримав "зелене світло" на прийняття за основу від комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики та включений до порядку денного парламенту.

"Одноосібники" обробляють свої паї самостійно, вирощують сільгосппродукцію для задоволення власних потреб, а також для реалізації. Вони сплачують лише земельний податок, який становить у середньому 140 гривень на гектар. Але оскільки розмір земельного податку встановлюють громади, виходячи з нормативної грошової оцінки землі, то він може становити до 300 гривень за гектар. Доходи від продажу сільськогосподарської продукції декларують ті "одноосібники", хто вирощує її на власних земельних ділянках площею більше 2 гектарів. І тільки тоді виникає необхідність оплатити 18% податку з цього доходу.

Законопроект № 3131 передбачає мінімальний податок за гектар землі незалежно від того, скільки заробив "одноосібник". Фермерів змусять з кожного гектара щорічно платити до місцевих бюджетів близько півтори тисяч гривень (5% від нормативної оцінки землі, за розрахунками авторів законопроекту) - незалежно від доходу. Для пересічного "одноосібника" з його чотирма гектарами це буде означати рахунок у шість тисяч гривень. Цей податок, вважають прихильники закону, ще й завадить спекуляції на ринку землі. Адже її буде невигідно утримувати, нічого не вирощуючи.

Між тим великий агробізнес звинувачує "одноосібників" у зловживанні можливістю не звітувати про доходи.

За даними Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру близько 7 млн українців мають земельні паї - в середньому близько 4 га кожен. 4,7 мільйона власників паїв є "одноосібниками" - тобто обробляють свої паї самостійно. Інші паї здаються в оренду великим агрофірмам або холдингам.

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів прийняв дві постанови щодо допомоги фермерським господарствам України.

    Реклама на dsnews.ua