• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

З ініціативи першої леді України Кабмін створив Раду безбар'єрності

Кабінет міністрів створив Раду безбарʼєрності, запропоновану першою леді Оленою Зеленською, а також затвердив Національну стратегію зі створення безбарʼєрного простору в Україні

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті президента України, передає "ДС".

Як зазначається, вперше в Україні затверджено розраховану на 10 років державну стратегію, яка ставить за мету створення до 2030 року безбар’єрного та інклюзивного простору.

Документ передбачає не лише покращення доступності інфраструктури міст і громад, а й підтримку всіх громадян, які відчувають бар’єри в освіті, працевлаштуванні, започаткуванні своєї справи, отриманні послуг, доступі до інформації та інших сферах життя.

"Для мене важливо, що Кабмін затвердив першу Нацстратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні. Мені здається, зараз вона дуже на часі. В суспільстві сформувався запит на безбар’єрність, і лише системні дії здатні руйнувати бар’єри в суспільстві. Стратегія — це перший, але важливий крок", — зауважила Олена Зеленська.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль нагадав, що стратегія є важливим документом на шляху актуалізації теми безбар’єрності на рівні органів державної влади.

"Безбар’єрність як нова суспільна норма — це місток, який ще міцніше зʼєднає Україну з прогресивними європейськими країнами, де принцип рівних прав та можливостей стоїть в основі усіх державницьких рішень", — зазначив Шмигаль.

Водночас Рада безбар’єрності здійснюватиме моніторинг виконання передбачених заходів Нацстратегії, сприятиме розробці та реалізації програм, звітуватиме про виконання цільових показників, а також готуватиме пропозиції щодо удосконалення нормативно-правової бази та підвищення ефективності діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань створення безбар’єрного простору.

До складу Ради безбар’єрності при Кабінеті міністрів увійдуть представники уряду, міжнародних організацій, громадські діячі, галузеві експерти.

Нагадаємо, розробка стратегії відбувалася у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання указу президента України.

Над її створенням працювала міжвідомча робоча група Кабміну із залученням експертного середовища, профільних громадських організацій, бізнес-асоціацій та науковців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua