• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Зеленська вирішила розвивати архітектуру "без бар'єрів" для людей з інвалідністю

Реклама на dsnews.ua

Перша леді Олена Зеленська підписала Меморандум про розвиток безбар'єрної архітектури для маломобільних груп населення

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Першими документ підписали Міністерство розвитку громад і територій України, Київська обласна державна адміністрація та Славутицька міська рада. Проект відкритий для інших міст і обʼєднаних територіальних громад, які готові приєднатися до ініціативи.

Метою документа є залучення населених пунктів і територіальних громад України в процес розвитку доступного для маломобільних груп населення середовища і напрацювання кращих практик у створенні універсального публічного простору.

«Звичайні для багатьох із нас речі – працювати в офісі, відвідати музей чи театр – для людей з обмеженою мобільністю майже недоступні саме через архітектурні бар’єри. Об’єднати зусилля всіх зацікавлених сторін задля створення безбар’єрного архітектурного середовища і, як наслідок, можливостей для всіх українців вести повноцінне суспільне життя – основна мета укладеного сьогодні Меморандуму", — підкреслила Олена Зеленська.

Згідно з Меморандумом, місто Славутич, яке вже має багато напрацювань і результатів у створенні універсального публічного середовища, стає своєрідною лабораторією по розробці і впровадженню на практиці безбарʼєрних архітектурних рішень.

У свою чергу, Міністерство розвитку громад і територій сприятиме Славутичу в розробці і реалізації безбарʼєрних ініціатив в сфері будівництва, зокрема по пілотних проектах. Надалі Міністерство планує використовувати успішні напрацювання на території всієї України.

«Ми активно працюємо над тим, щоб українські міста були зручними для всіх мешканців. Зокрема, Мінрегіон розробив Альбом технічних рішень щодо забезпечення інклюзивності та безбар’єрності. Він має спростити процес проектування житлових будинків та громадських будівель і споруд з урахуванням принципів безбар’єрності. Також Мінрегіон розробив та впровадив ДБН щодо інклюзивності. Вважаю, що наші напрацювання допоможуть впроваджувати безбар’єрні рішення у всіх регіонах України», — підкреслив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

    Реклама на dsnews.ua