• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

За канонами християнської етики: ієрарх УПЦ МП нагрубив Варфоломію

Реклама на dsnews.ua
Митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ (МП) Лука у своїй відповіді на запрошення до участі в Об'єднавчому соборі українських православних церков назвав Вселенського патріарха Варфоломія "засліпленим уявним сяйвом кесаревой влади"

Про це передає "ДС" з посиланням на прес-службу Запорізької єпархії УПЦ МП.

У відповіді на лист про Об'єднавчому соборі, яке Константинопольський патріарх розіслав усім українським єпископам, митрополит назвав Варфоломія "засліпленим уявним світлом кесаревой влади" та "ідейним натхненником масштабної кампанії, спрямованої на розпалювання ненависті до Московського патріархату, захоплення його святинь, переслідування його пастви, а також підрив позицій православ'я в Україні".

У своєму листі Лука назвав Об'єднавчий собор "розбійницьким" та "радою нечестивих", а також сказав, що Варфоломій нібито "жонглює нормами моралі".

"Спасибі Вам, пане Варфоломій, що Ви допомагаєте нашого спасіння. Єдине, про що клір (який Ваш Престол з якоїсь безглуздої причини уявив своїм) і паства запитує Вас: що завадило Вам нас почути навесні? Що так затуманило розум, щоб Ви визнали себе Патріархом всього світу? Можливо, наступним Вашим кроком стане твердження, що і світ з небуття створений Вами?", - резюмував митрополит.

Як повідомляла "ДС", на Об'єднавчий собор, який відбудеться у Києві 15 грудня, прибудуть понад 50 архієреїв, в тому числі і від УПЦ МП.

    Реклама на dsnews.ua