• USD 26.8
 • EUR 31.9
 • GBP 37.4
Спецпроєкти

З нагоди Дня Незалежності в Україні можуть амністувати понад тисячу в'язнів

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти законопроєкт №5249 про амністію ув'язнених

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні інформаційного управління апарату ВР, передає "ДС".

Документ пропонує оголосити амністію і поширити її дію в першу чергу на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально:

 • на неповнолітніх,
 • жінок і чоловіків, які мають неповнолітніх дітей або дітей, визнаних особами з інвалідністю;
 • осіб з інвалідністю першої, другої і третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання;
 • осіб, які досягли пенсійного віку;
 • учасників бойових дій.

У законі прописані основні критерії для застосування амністії:

 • незначна суспільна небезпека діянь, які зробив засуджений;
 • об'єктивні фактори (тяжка хвороба, похилий вік і т.д.), істотно знижують небезпеку цих осіб;
 • значний строк відбутого засудженими особами покарання на момент проголошення амністії.

Рішення про застосування або незастосування амністії суд буде приймати щодо кожної особи індивідуально.

"За повідомленням Мін'юсту в разі прийняття законопроєкту попередньо підлягають звільненню 1046 осіб, також 135 засуджених, які відбувають покарання у виді обмеження волі та інші покарання, не пов'язані з позбавленням волі, буде скорочено наполовину невідбуту частину покарання", — зазначено в повідомленні.

Закон визначає також категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується. Перш за все, це особи, яким смертну кару в порядку помилування замінено на позбавлення волі, і засуджені до довічного позбавлення волі; які мають дві і більше судимості за вчинення умисних тяжких та/або особливо тяжких злочинів; засуджені за злочини проти основ національної безпеки України, терористичний акт, бандитизм, умисне вбивство за обтяжуючих обставин.

На амністію не зможуть претендувати громадяни, засуджені за злочин або злочини, що спричинили загибель двох і більше осіб; особи, яких амністували за останні 10 років і які знову вчинили умисний кримінальний злочин; особи, які вчинили злочини з використанням службового становища (корупційні злочини).

У комітеті відзначили, що прийняття закону дозволить зменшити витрати держави на утримання засуджених у виправних установах.

"Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт №5249 в першому читанні", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 15 червня Верховна Рада схвалила законопроєкт №5153 у другому читанні, який передбачає можливість подачі "нульової декларації" і податкової амністії.

Редактор: Євген Журавльов
  Реклама на dsnews.ua