• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Майже 6 млн грн? Скільки будуть коштувати "5 запитань від Зеленського"

Реклама на dsnews.ua

Анонсоване президентом опитування 25 жовтня обійдеться державі в значну суму

Напередодні місцевих виборів президент Володимир Зеленський закликав громадян прийти на виборчі дільниці і відповісти на 5 важливих для кожного питань. Жодних інших подробиць глава держави не повідомив, проте за різними даними серед питань буде і ставлення українців до ситуації на Донбасі, і можливість легалізації медичної марихуани. Перше питання, за інформацією джерел, буде озвучене у середу, 14 жовтня, після чого щодня Володимир Зеленський буде озвучувати інші теми, на які «хоче поговорити з кожним».

Юридичних підстав для проведення такого опитування немає — законодавством вони не передбачені, відповідний закон, який продавлювали «Слуги народу», парламент так і не ухвалив. Тим часом з'явилася інформація, що опитування пройде у вигляді голосування за допомогою своєрідних "бюлетенів", причому не на виборчих дільницях, а поруч з ними — для цього нібито будуть задіяні волонтери. За даними телеграм-каналу Сергія Лещенка, координує проект заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Оцінити, у скільки виллється «розмова з українцями», анонсована Зеленським, досить важко. Навіть якщо на дільницях працюватимуть волонтери, необхідні кошти на урни і бюлетені, транспортні витрати, а також на обробку та аналіз інформації. Тим часом, таке опитування можна порівняти з проведенням екзит-полів на виборах. Так, за даними директора фонду «Демократичні ініціативи» ім. І.Кучеріва Ірини Бекешкіної, озвученими в березні минулого року, проведення національного езіт-полу коштує близько $ 200 тис. Таким чином можна припустити, що вартість проведення «опитування з 5 питань» порівнянна з екзит-полом, а значить, складе приблизно 6 млн грн. З яких джерел будуть виділені кошти, а також хто з соціологів буде займатися обробкою отриманих результатів, поки невідомо.

    Реклама на dsnews.ua