• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Подвійне громадянство в Україні є вкрай небезпечним, — нардеп

Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт про подвійне громадянство в Україні, що готується МЗС з представниками парламентської монобільшості, є небезпечним та не на часі

Таку думку висловила народний депутат фракції "Європейська Солідарність", колишній міністр у справах ветеранів Ірина Фріз, інформує "ДС".

"По-перше, небезпеку подвійного громадянства ми вже бачили в 2014 році на прикладі російської агресії. Введення подвійного громадянства лише посилює ймовірність іноземного втручання у внутрішню політику України та створює передумови для цього. І це питання не лише ризиків громадянства Російської Федерації. У випадку ухвалення такого закону з виключенням громадянства країни-агресора, буде створений прецедент дискримінації та масового звернення громадян з російськими паспортами до міжнародних судових інстанцій", — написала вона сьогодні на своїй сторінці у Facebook.

Також нардеп підкреслила, що ухвалення відповідного законопроєкту може дати ЄС підстави переглянути правила безвізового режиму з Україною, "оскільки вільний в’їзд до Шенгенської зони отримали українські громадяни, а не біпатріди".

Особливу увагу Фріз звернула на громадянство чиновників: "Навіть за умови невизнання подвійного громадянства, ми мали "кейси" призначення на державну службу осіб з громадянством Росії, як, наприклад, колишні міністри оборони часів Януковича. Отже, заборона мати подвійне громадянство держслужбовцям в умовах визнання громадянства інших країн, не стане ефективним запобіжником".

"Визнання подвійного громадянства жодним чином не відібʼється на пересічних українцях. Як тільки згасне полумʼя covid-19, заробітчани знову повернуться за кордон, лише тому, що там більш конкурентні умови оплати праці та вищі стандарти життя. Звичайно, повною дурницею є очікування того, що подвійне громадянство стимулює громадян з розвинутих країн приймати громадянство України. Отже, жодного сенсу приймати такі рішення немає.

Також важливо, що зараз захист громадянства України забезпечений Конституцією (ст.4). Тож руйнація монобільшістю конституційного запобіжника, що перешкоджає визнанню паспортів Росії та встановлення простої заборони на рівні закону, надалі може бути змінена простою більшістю голосів парламенту. Закликаю МЗС прораховувати всі ймовірні сценарії", — пояснила представник "ЄС".

"Переконана, що ціль повернення наших громадян до України досягається не легалізацією подвійного громадянства, а зростанням якості життя та впровадженням конкурентної економіки, хоча б у порівнянні з країнами периметру. Втім, коли на наступний рік уряд Зеленського (саме так) закладає курс долара по 29 грн, це значить, що ця влада обвалила економіку до рівня 2014 року, коли водночас через агресію Росії ми позбулися економічного потенціалу Криму та Донбасу. Таку кризу вирішують не визнанням подвійного громадянства, а призначенням в уряд фахівців та згортанням цирку ім. Зеленського", — додала Ірина Фріз.

Як писала "ДС", за словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, МЗС наразі працює над законопроєктом про подвійне громадянство.

"Я прихильник подвійного громадянства, за винятком громадянства з державою-агресором. Ми працюємо з парламентом для того, щоб цей закон було ухвалено. Я вважаю, що це відповідає інтересам України, і ця норма давно назріла", — сказав він.

    Реклама на dsnews.ua