• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Поки в Україні моряки звинувачують Криклія в корупції, в Давосі приймають Декларацію Нептуна на захист екіпажів

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі, який проходить в онлайн-режимі цього тижня, буде представлено Декларацію Нептуна, відповідно до якої екіпажі суден повинні бути визнаними ключовими працівниками, які мають право на першочергову вакцинацію

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє у Facebook Асоціація «Всеукраїнське обʼєднання крюїнгових компаній» (ВОКК).

Приводом для створення Декларації Нептуна послужила пандемія коронавірусу, яка спровокувала серйозну кризу в області крюїнгу — галузі, що займається формуванням екіпажів суден.

З ініціативою вирішити кризу заміни екіпажів звернулася до ООН група міжнародних інвесторів на чолі з Fidelity International, що управляє активами на суму понад $2 трлн.

«Оскільки в деяких регіонах почалася боротьба з новим штамом коронавірусу, інвестори висловили занепокоєння тим, що криза крюїнгу, викликана пандемією і блокуваннями, не може бути вирішена судноплавною галуззю самостійно», — йдеться у повідомленні ВОКК.

Дана ініціатива є особливо актуальною для України, яка входять до пʼятірки країн з найбільшою кількістю членів екіпажів, що працюють на суднах під міжнародними прапорами. Однак в Україні в області крюїнгу склалася власна кризова ситуація, спровокована міністром інфраструктури Владиславом Криклієм, яка ще більше посилює загальносвітову кризу нестачі членів екіпажів.

На акціях протестів, що проходять у ці дні, моряки звинувачують Міністерство інфраструктури і його очільника Владислава Криклія у запровадженні корупційної схеми. За здачу іспитів, як стверджують моряки, з них вимагають до 8 тисяч євро.

    Реклама на dsnews.ua