• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Поліція буде перевіряти COVID-сертифікати у відвідувачів кафе та торгівельних центрів

Національна поліція України вже встановила на планшети правоохоронців відповідне програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код із міжнародних та внутрішніх сертифікатів про вакцинацію

Поліція буде перевіряти COVID-сертифікати у  відвідувачів закладів харчування та торгівельних центрів
Поліція буде перевіряти COVID-сертифікати у відвідувачів закладів харчування та торгівельних центрів
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Нацполіції України, передає "ДС".

Голова Національної поліції України Ігор Клименко зазначив, що основним завданням є максимальне вжиття заходів щодо дотримання карантинних обмежень та мінімізація зараження громадян у місцях, які сприяють поширенню коронавірусу, — зокрема, у громадському транспорті, розважальних закладах, у тому числі у нічних клубах, ринках, закладах громадського харчування.

За словами посадовця, національна поліція вже встановила на планшети відповідне програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код з міжнародних та внутрішніх сертифікатів про вакцинацію.

"Уряд, розуміючи, що бізнес, який платить громадянам заробітну плату та наповнює бюджет держави, має працювати, встановив можливість їхньої роботи навіть у "червоній" зоні. Обов’язковою умовою такої роботи є також підтвердження клієнтами та персоналом своєї COVID-безпечності",- сказав Клименко.

Уточнюється, що завданням поліції, серед іншого, є проведення належним чином роз’яснювальної роботи серед перевізників щодо необхідності дотримання карантинних вимог, а також роз’яснення щодо відповідальності громадян та перевізників у випадку порушення протиепідемічного законодавства.

"Ми продовжимо роботу спільних груп співробітників Держпродспоживслужб та поліції щодо перевірки закладів громадського харчування, розважальних центрів, торгівельних центрів та магазинів. Для того, щоб ефективно протистояти загрозі пандемії, потрібно реалізувати спільну систему ефективного контролю", — підсумувала Владислава Магалецька, Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів.

Як писала "ДС", у Міністерстві охорони здоров'я підготували алгоритм дій, які допоможуть усунути проблеми з генерацією COVID-сертифіката про вакцинацію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua