• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Політики та експерти маніпулюють COVID-статистикою, - Ляшко

В Україні не приховують дані про пандемію, проте деякі політики не соромляться маніпулювати статистикою для систематичної дискредитації кампанії з вакцинації

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив на брифінгу, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Від самого початку пандемії в Україні ми не приховували даних та започаткували щоденне інформування про поширення COVID-19. Проте окрім формування прозорих потоків даних та забезпечення доступу до них важливим є і їхнє правильне трактування. Сьогодні статистикою не соромляться свідомо маніпулювати. На жаль, цим користуються експерти для привернення уваги, політики – для досягнення своїх політичних цілей, а також для систематичної дискредитації кампанії з вакцинації", – сказав міністр.

Він навів приклад маніпуляції, коли висувають припущення, що вакцинація не діє, тому що в Україні висока смертність.

"Наведу кілька прикладів. Велика Британія при майже такій же кількості нових випадків зменшила показники летальності вдесятеро, піднявши рівень охоплення вакцинацією до 67%. Бельгія, попри трикратне зростання кількості випадків, пов’язане, в тому числі з послабленням протиепідемічних заходів, має наразі найнижчий відсоток летальних випадків в Європі," — сказав Ляшко.

Як писала "ДС", станом на ранок 8 листопада в Україні зафіксовано 13 068 нових випадків коронавірусої хвороби, це на 4351 менше, ніж напередодні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua