• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Політолог пояснив, чому "Слуга народу" тримає у секреті "партійну бухгалтерію"

Депутати "Слуги народу" фактично перекреслили норму закону, яка мала на меті боротьбу з політичною корупцією

Партія "Слуга народу"
Партія "Слуга народу" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив політолог Олександр Черненко в інтерв'ю "ДС", коментуючи ухвалення парламентом закону, що продовжує політичним партіям можливість не звітувати про витрати під час карантину.

На думку політолога, "партії "Слуга народу" як такої, в нормальному розумінні, не існує".

"Якби вони здавали звіти, ми б бачили, що там працює кілька офіційно оформлених працівників, а вся партійна діяльність здійснюється за тіньові кошти, за які вони не можуть звітуватися. "Слуги" вчинили звично для себе, фактично перекресливши норму закону, яка приймалася ще у Раді попереднього скликання, і мала за мету припинити використання тіньових коштів у політичній діяльності, тобто боротися з політичною корупцією", — сказав Черненко.

До прикладу, вже більш ніж рік не надається інформація щодо того, хто фінансував акцію "5 питань від президента". "Сказали, що СН фінансувала, але від кого і скільки потрачено коштів, невідомо", — уточнив експерт.

Водночас, додав він, деякі партії все ж подають свої звіти — "їм немає чого приховувати, у них все гаразд з партійною бухгалтерією".

"І якби все нормально у цьому питанні було б у СН, вони б звіти подавали. Тому тут суто політичні причини приховувати фінансування партії, і це, здається буде продовжуватися безкінечно", — вважає Олександр Черненко.

Як писала "ДС", 3 листопада Верховна Рада ухвалила закон №5253-1, яким продовжила політичним партіям можливість не звітувати за витрати під час карантину. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua