• USD 38.6
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Політолог розповів про загрозу "регіонального феодалізму" в Україні

Згідно з результатами соціологічного опитування, яке провів Український інститут майбутнього, лише 8% опитаних громадян підтримують дії центральної влади у конфліктах з представниками місцевого самоврядування

Вадим Денисенко
Вадим Денисенко / dsnews.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це політолог, виконавчий директор інституту Вадим Денисенко розповів в інтервʼю Depo.ua, передає "ДС".

Так, він відповів на питання журналіста з приводу того, чи засвідчило проведене опитування наявність загрози регіонального феодалізму в Україні.

"Тут є ціла низка запитань, які ми ставили респондентам. Зупинюся на одному з них. Минулого року ми стали свідками критичних ситуацій у стосунках між місцевою владою, зокрема, мерами міст, і Києвом. І якщо завтра виникне якась критична ситуація, на чий бік ви станете – місцевої влади чи центру? Відповідь ми отримали показову. Лише 8 відсотків беззастережно готові підтримати дії центральної влади", — сказав Денисенко.

За його словами, це — "загрозливий показник, який дещо врівноважується позицією 56 відсотків, які сказали, що в кризовій ситуації оцінюватимуть аргументи сторін і думатимуть".

"Але рівень підтримки державної влади критично низький. Ці цифри вказують на неприємну річ: пересічні люди не живуть спільним порядком денним, який формує центральна влада, і це є поганим знаком для загальної ситуації в країні. За умови дуже слабкої інституційно влади це загрожує посиленням відцентрових процесів. Нагадаю, головними загрозами люди назвали корупцію і некомпетентність влади. Тобто до центральної влади ставляться як до корупційної і такої, яка не розуміє, що вона робить", — зазначив політолог.

За словами політолога, зможе нейтралізувати цю загрозу "напрацювання і реалізація єдиного, спільного для всієї країни порядку денного".

Втім, підкреслив виконавчий директор Українскього інституту майбутнього, такого порядку на сьогодні просто не існує.

Нагадаємо, у інтервʼю Денисенко також розповів, що згідно з результатами соціологічного опитування, яке провів Інститут , 46% опитаних громадян висловилося за проведення позачергових виборів президента у 2021 році.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua