• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Поліція 30 країн ліквідувала кибербанду, яку очолював полтавець

Реклама на dsnews.ua
Генпрокуратура і Нацполиция допомогли ліквідувати міжнародну кібермережу "Аваланж", організатор якої чинив озброєний опір і був затриманий в Полтаві

Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко, інформує "ДС" з посиланням на "112 канал".

"Днями завершили безпрецедентну міжнародну операцію з ліквідації киберсети, яка щодня інфікувала по всьому світу до півмільйона комп'ютерів. Мережа працювала 7 років. Для її ліквідації свої зусилля доклали правоохоронці 30 країн", - розповів Луценко.

Координаційний штаб операції перебував у Гаазі, на території "Європолу". Було встановлено, що до злочинного угруповання входило 27 осіб, з них 10 - українці.Злочинці діяли за схемою: заражали вірусами комп'ютери користувачів, а потім вимагали відшкодування.

Обшуки і затримання почалися одночасно в 30 країнах світу, в 7 ранку по Києву. Під час обшуків, зокрема, вилучили $72 тис. і флешки. Також правоохоронці заблокували 220 серверів з вірусом і 800 тис. доменів. З 27 в даний час затримано 5 учасників мережі, з них три - українці (двох "взяли" в Німеччині та одного в Україні).

"Організатором мережі є громадянин України, який був затриманий в Полтаві. Він чинив збройний опір, маючи на руках автомат Калашникова і бойовий пістолет", - додав генпрокурор.

Організатора злочинного угруповання або передадуть Німеччини, де і було порушено першу кримінальну справу у 2012 році, або будуть судити в Україні.

Збиток, який завдали учасники мережі, поки оцінюється в сотні мільйонів євро.

    Реклама на dsnews.ua