• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Полозов розповів, що в Росії звільненим з полону морякам все ще загрожує кримінальне переслідування

Реклама на dsnews.ua

Росія все ще не закрила кримінальну справу проти 24 українських моряків, які були захоплені в листопаді 2018 року в Керченській протоці, і повернулися з російського полону в рамках "великого обміну" 7 вересня 2019 року

Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці адвоката Микола Полозова, передає "ДС".

"На жаль, за минулий рік кількість українських політвʼязнів збільшилася. Після «великого обміну» у вересні 2019 року в російських вʼязницях на материку і в окупованому Криму утримувалося 113 осіб. Сьогодні 135. Сотня з них — це кримські татари. Навіть за російськими мірками масові обшуки і затримання в Криму є незвичайним явищем", — написав Полозов у соцмережі.

За його словами, не відбулося і "юридичного очищення" стосовно звільнених заручників Кремля.

"Окреме питання це "юридичне очищення". Наприклад, після звільнення Едема Бекірова, російські правоохоронці і суд оголосили його в розшук, зробивши вигляд, що їм нічого не відомо про його звільнення в рамках обміну. ​​Справа українських моряків теж не закрита. Вона лише зупинена, і вони також знаходяться під дамокловим мечем активності й інтересів Слідчого управління ФСБ Росії ", — зазначив адвокат.

При цьому, додав він, "динаміка захоплень нових заручників і фабрикація такого роду справ невтішна".

"Людей будуть продовжувати хапати, мучити в СІЗО і колоніях, особливо в окупованому Криму", — поділився своєю думкою адвокат.

"Без виразної стратегії захисту прав своїх громадян від агресії російських силових структур ці захоплення будуть постійно повторюватися в замкнутому циклі. Звільнити українських політвʼязнів можна буде тільки розірвавши це порочне коло", — підсумував Полозов.

Ровно год назад произошло большое волнующее и радостное событие - домой в Украину вернулись 24 военных моряка и 11...

Gepostet von Nikolai Polozov am Montag, 7. September 2020

Нагадаємо, 7 вересня 2019 року між Україною і Росією відбувся обмін полоненими за формулою "35 до 35". Зокрема, було звільнено 24 українських моряків, захоплених російськими силовиками поблизу Керченської протоки в кінці листопада 2018 року.

    Реклама на dsnews.ua