• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Користь від нових мобілізованих на фронті нульова,- Буданов

Україні не обійтися без мобілізації, однак ККД нових мобілізованих та їхня мотивація на фронті на дуже низькому рівні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Сукупно Сили оборони України зараз — назву трошки умовну кількість, щоб ми не підійшли до держтаємниці — мільйон сто (тисяч осіб — ред.). Ніякий рекрутинг такі обсяги покрити не може. Виключно мобілізація. Треба відкидати навіть думки, що від мобілізації можна відійти. Не можна. Мільйон сто не покриє ніякий рекрутинг. Це така ж проблема, як і з боєприпасами, бо обсяги — величезні", — сказав він.

Буданов додав, що такая кількість має бути постійною. І в даному випадку одним з гшоловних питань є мотивація.

"З'являється наступне питання: люди, всі, хто хотіли, вони прийшли. Кого призивають? На жаль, відповіді гарної тут не буде. Якщо не знайти для них мотивацію, то скільки б людей — примусово, не примусово — або згідно з якимись нормами законодавства ми б не загнали (у армію — ред.) — їхній ККД буде майже нульовий. Що, у принципі, і відбувається останнім часом, це теж треба визнавати відверто", — сказав глава ГУР.

За словами Буданова, є кілька причин небажання служити в Силах оборони України.

"Зараз у Силах оборони платять гарні гроші. Тобто, мотиваційний чинник як матеріально-фінансова винагорода — точно вже не перший. І постає питання: чому так? Однієї відповіді я не знаю, і я впевнений, що її не існує. Це комплексна проблема… Потрібен і правильний соціальний діалог, і правильне обґрунтування, але просто словами це вже не вирішити", — зазначив він.

Як повідомляла "ДС", у Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо посилення мобілізації.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua