• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Спроба тиску: Арестович розповів, що означає заява ОРДЛО про передачу полонених

Реклама на dsnews.ua

Українська делегація в Тристоронній контактній групі розглядає заяву окупантів з ОРДЛО про передачу Україні полонених як спробу тиску РФ на українську сторону переговорів, а цю спробу, в свою чергу — як елемент масштабної кампанії по тиску на політичне керівництво і народ України

Про це йдеться в повідомленні радника з інформаційної політики української делегації в ТКГ Олексія Арестовича в Facebook, передає "ДС".

"Спецслужби України проведуть перевірку осіб, яких маріонеткові "органи" готують до "повернення", а пропуск і зустріч цих осіб через лінію розмежування, якщо він відбудеться, буде організований уповноваженими державними органами України", — написав Арестович.

За його словами, ні родинні зв'язки, ні статус народного депутата, не є підставою для маніпулювання статусом "громадянина України", а тим більше — примусовим переміщенням наших куди-небудь, у фактичній взаємодії з державною владою країни-окупанта.

"Взаємодія з РФ, державою-окупантом, здійснюється відповідно до норм міжнародного права та українського законодавства, в рамках домовленостей, досягнутих в Нормандському форматі ... Будь-які спроби тиску на нас — марні, а у випадку з людьми, постраждалими від окупантів — ще й аморальні", — додав Арестович.

Він також повідомив, що правоохоронні органи України винесуть свою оцінку таким спробам, а політичне керівництво країни — свою.

Нагадаємо, 16 січня ЗМІ так званих "ДНР/ЛНР" повідомили про передачу Україні полонених в односторонньому порядку. Серед них нібито жінки, люди похилого віку та люди, що страждають важкими захворюваннями, які не воювали у складі українських військ.

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук назвав цю ситуацію спробою Росії ухилитися від домовленостей.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що ситуація з передачею так званими "ДНР/ЛНР" Україні полонених в односторонньому порядку є елементом пропаганди, яка вигідна, перш за все, лідеру партії "ОПЗЖ" Віктору Медведчуку.

    Реклама на dsnews.ua