• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Порошенко дорікнув Зеленському недофінансуванням армії на користь інших силовиків

Україна як держава, яка стримує російську агресію, не має права виділяти на Збройні Сили менше 3% ВВП

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив п’ятий Президент, лідер «Європейської Солідарності» в екслюзивному інтерв’ю Сергію Висоцькому на телеканалі «Еспресо», передає "ДС" із посиланням на пресслужбу "ЄС".

Порошенко зазначив, що проєкт Бюджету на 2021 рік не відповідає цій вимозі, а пріоритетом владної більшості є збільшення кошторису МВС, СБУ та інших силових структур.

«Ми не просто країна, яка прагне членства у Північноатлантичному блоці. Ми країна, яка перебуває у стані війни. Ми країна, яка 2014 рік зустріла із розграбованими Збройними силами і де-факто з відсутністю армії. І це вже визнано всіма – що за п’ять років ми збудували армію, яка посідає 10-те місце в Європі за рівнем боєздатності за оцінками найкращих світових, найавторитетніших військових експертів», – наголосив Порошенко.

Найбільш небезпечним, на його думку, є критичне недофінансування державного оборонного замовлення.

«Розроблені спеціальні проекти, які нами були презентовані і доведені до постановки на озброєння – це і ракети «Вільха», і крилаті ракети «Нептун», і сучасна протитанкова зброя, і новітні системи радіоелектронної боротьби і багато іншого – просто не були пущені в серію. А вони мали бути зроблені у 2020 році», – зауважив лідер «Європейської Солідарності».

«Чому так трапляється? Тому що армія сьогодні не є пріоритетом ні діючого президента, ні діючої владної команди. Президент боїться власну армію, власних військовослужбовців, президент боїться ветеранів, боїться парадів. Президент не розуміє, чому це так важливо», – переконаний Порошенко.

Він наголосив, що формальні 5% на безпековий сектор перерозподіляються не на користь армії, яка стоїть на передовій війни проти російської агресії.

«Якщо перейти до цифр, то на Збройні сили України має йти більше 3% ВВП. А на решту силових підрозділів – менше 2%. І це правило просто руйнується. На сьогоднішній день збільшується фінансування лише в МВС, СБУ, Генпрокуратури, ДБР. Причому збільшується одразу ж у два рази, на 40%, 60%», – говорить Порошенко.

«Звичайно, ми будемо не просто не голосувати за це, а й боротися проти цього. Ще можна щось поправити, ще можна, щоби почули. Держава, яка нездатна нагодувати власну армію, буде годувати чужу. І ми це вже дуже добре знаємо на прикладі Криму і Донбасу», – резюмував лідер опозиції. 

    Реклама на dsnews.ua