• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Порошенко обговорив з Назарбаєвим блокування РФ транзитних перевезень

Реклама на dsnews.ua
Також сторони обговорили можливості налагодження транзиту українських товарів

Президент України Петро Порошенко обговорив в ході телефонної розмови з колегою з Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим ситуацію, що склалася з-за російського ембарго на українську продукцію і заборона на транзитні перевезення. Про це "ДС" повідомили в прес-службі українського глави.

фото: president.gov.ua

Зокрема, Порошенко підкреслив, що подібні дії Росії порушують Віденську конвенцію про право міжнародних договорів, а також відповідні правила й норми СОТ.

"Казахстанська сторона підтвердила свою налаштованість на виконання чинних двосторонніх і багатосторонніх угод з Україною з метою недопущення будь-яких дискримінаційних заходів українсько-казахстанської торгівлі", - йдеться в повідомленні.

У зв'язку з цим президенти обговорили можливості налагодження транзиту українських товарів з метою запобігання негативного впливу дій Росії на товарообіг між Україною і Казахстаном, а також країнами Азії.

Також сторони обговорили ситуацію на Донбасі, зокрема ініціативу української сторони щодо розгортання на окупованих територіях міжнародного миротворчого контингенту.

За підсумками розмови глави країн доручили зовнішньополітичним відомствам почати роботу з підготовки візиту президента Республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва в Україну.

Читайте також:

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року Росія заборонила ввезення сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства, країною походження яких є Україна. Зокрема, повністю зупинила транзит українських товарів через свою територію.

    Реклама на dsnews.ua