• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Порошенко підказав Зеленському п'ять кроків для виходу з конституційної кризи

Реклама на dsnews.ua

Лідер "ЄС" Петро Порошенко оголосив шляхи виходу з конституційної кризи

Про це йдеться в повідомленні на сайті політсили, передає "ДС".

На думку Порошенка, єдине, чого прагне президент Володимир Зеленський, – "сформувати кишеньковий Конституційний Суд, який потім визнаватиме конституційними усі ініціативи Банкової з розбудови в Україні диктатури дилетантів, невігласів та клептократів».

Він наголошує, що таким шляхом будувався авторитаризм в Білорусії, в Росії та країнах Центральної Азії.

«Але для чого так далеко ходити? Саме через «на сто відсотків свій» Конституційний Суд Янукович наділив себе диктаторськими повноваженнями, якими і вдавився. А тепер коротає вік на підмосковній дачі», – говорить Петро Порошенко. 

При цьому Порошенко назвав 5 кроків, які має здійснити Зеленський, аби суспільство йому повірило.

По-перше. Почитати Конституцію і повернутися в правове поле.  

По-друге. Приємно вразити прозорим конкурсом і якісними кандидатурами на вже вакантні посади в Конституційному Суді.

По-третє, організувати прозорі, а не фіктивні конкурси на очільників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Державного бюро розслідувань.

По-четверте, продовжити судову реформу в середній апеляційній та нижній ланках судової системи.

По-п’яте. І це головне і невідкладне. Негайно подати і ухвалити закон, який відновлює жорстке електронне декларування і кримінальну відповідальність за умисне приховування інформації про реальний майновий стан. Це вирішить всі проблеми. Свій проект ми вже підготували, можемо подати як альтернативний.

Щоби вийти із конституційної кризи, в яку Зеленський занурив країну, він має негайно зустрітися із лідерами парламентських фракцій, уважає Порошенко.

«Я особисто готовий йому допомогти знайти вихід із ситуації винятково в правовому полі. Нагадую: президент не має права розпускати Конституційний суд. Він має право розпускати лише парламент, і то винятково на підставах, передбачених Основним законом», – зазначив політик.

«Боротьба з корупцією – це частина нашої європейської стратегії. Вона залишається нашим безумовним пріоритетом. Тому маємо зробити все, щоб відновити незалежність антикорупційної інфраструктури. І парламент може це зробити доволі швидко. Але демократія – це так само частина нашого цивілізаційного європейського вибору. А той спосіб вирішення проблеми, який запропонував Зеленський, веде нас зовсім в інший бік. І не має нічого спільного з боротьбою з корупцією. Він бореться за абсолютну владу, ніким і нічим не обмежену. І підігравати йому в цьому – значить вести країну до національної катастрофи. Ми точно цього не дозволимо», – резюмував Порошенко.

    Реклама на dsnews.ua