• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Порошенко порадив Зеленському не гратися в узурпатора

Реклама на dsnews.ua

"Європейська Солідарність" не допустить проходження через парламент узурпаторського законопроєкту президента Володимир Зеленського про припинення повноважень чинного складу Конституційного Суду України

Про це заявив сьогодні на брифінгу у Верховній Раді лідер партії, п’ятий президент України Петро Порошенко, повідомляє пресслужба політика.

"Рішенням КСУ, яке я точно не вітаю, були скасовані електронні декларації. Я хочу наголосити, що саме завдяки політичній волі моїй, політичній волі нашої команди і компромісів, які були досягнуті, була запущена найбільш жорстка система електронного декларування з кримінальною відповідальністю за її порушення. Вчора депутати "Європейської Солідарності" підписали законопроєкт, яким передбачається повне повернення до електронних декларацій", – повідомив Порошенко.

Порошенко зауважив, що подвійні стандарти Зеленського і його спроби налякати суспільство і парламент виглядають непереконливо.

"Вчора Зеленський намагався налякати Верховну Раду і українське суспільство. Це дуже погано, коли Зеленський хоче бути страшним і когось налякати. Я йому казав ще рік тому і можу повторити – вас ніхто не боїться, ви навпаки стаєте дуже смішним. Погано, коли президент виглядає страшно, але ще гірше, коли над ним сміються. Зупиніться. Я ще раз нагадую свою пропозицію, коли я наполегливо радив – зберіть керівників фракцій Верховної Ради, і ми разом готові пошукати вихід з конституційної кризи, куди ви затягнули країну", – сказав Порошенко.

"Коли ви і ваша команда тиснули на те, щоб визнати неконституційним Указ президента Порошенка про призначення Ситника, коли ваша команда так само, як зараз, тиснула на суддів Конституційного Суду, на керівництво САП, ви аплодували, бо були переконані, що вам вдасться провести своїх людей. Коли, порушуючи всі наші міжнародні зобов’язання, ваші "Слуги" в залі проголосували формування комісії про призначення антикорупційного прокурора із 100%-во ваших людей – ви теж були щасливі", – нагадав п’ятий президент.

"А сьогодні ви дуже обурені рішенням Конституційного суду і будете формувати його з прозорих і чесних юристів? Будь ласка, зараз в Конституційному Суді є три вакансії, двоє від Верховної Ради і одна від з’їзду суддів. Заява, яку під вашим тиском написав суддя Сліденко звільняє ще одне місце від Верховної Ради", – констатував він і зазначив, що треба почати з прозорого конкурсу на вакантні місця у КСУ.

Порошенко зауважив, що Зеленський, який оточив себе людьми з команди Януковича, хоче запозичити досвід путінського режиму.

"За останній тиждень Держдума Російської Федерації внесла зміни до законодавства РФ, яким передбачила права президента країни-агресора Росії Путіна одноосібно звільняти суддів Конституційного Суду. Дуже сподобалась ця ідея Зеленському, і він хотів прочавити її через Верховну Раду", – переконаний Порошенко.

"Зеленський намагається скористатися цією можливістю для того, щоб наблизити країну до диктатури. Зеленський в абсолютно незаконний, неконституційний спосіб, всупереч Конституції, де обов’язки Президента чітко визначені в 106 статті, а елементи захисту Конституції і Конституційного Суду теж чітко відображені в Конституції, намагається штурмом взяти Конституційний Суд. Для того, щоб за порадами Портнова, Татарова, Смірнова – всіх поплічників Януковича – сформувати лояльний до себе Конституційний Суд, який буде робити так само, як і робив за часів Януковича-Портнова у 2010-му році, тобто схвалювати узурпацію", – сказав п’ятий президент.

"Я переконаний що сьогодні ми проголосуємо законопроект, який вчора підписали представники "Європейської Солідарності", який повертає електронне декларування і кримінальну відповідальність за його порушення. Залиште вже у спокої Конституцію. І не треба лякати Україну і українців достроковими парламентськими виборами, ви, пане Зеленський, на них програєте, бо ви втратили довіру людей ", – зазначив лідер партії.

    Реклама на dsnews.ua