• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Порошенко доручив Кабміну посилити місцеве самоврядування

Реклама на dsnews.ua
Президент України Петро Порошенко підписав Указ "Про першочергові заходи щодо розвитку місцевого самоврядування в Україні на 2017 рік"

Документ, підписаний до Дня місцевого самоврядування, визначає одним із пріоритетів розвитку держави на 2017 рік підвищення правової, організаційної та фінансової спроможності місцевого самоврядування і покликаний вивести в наступному році процес добровільного об'єднання територіальних громад на завершальний етап, передає "ДС" з посиланням на прес-службу Адміністрації Президента.

"Президент доручив Кабінету Міністрів за участю органів місцевого самоврядування, їх асоціацій розробити і затвердити на наступний рік комплекс заходів, спрямованих на активізацію реформування місцевого самоврядування і державної підтримки добровільного об'єднання територіальних громад. Зокрема, уряд має стимулювати співпрацю зазначених органів з органами виконавчої влади, забезпечити успішне виконання місцевими радами наданих їм у ході реформи повноважень бюджетної, фінансової, освітньої, медичної та інших сферах. Кінцевим результатом цього повинно стати підвищення добробуту і матеріального добробуту кожної територіальної громади та окремого її жителя", - зазначили в АП.

Крім того, обласні державні адміністрації повинні забезпечити в процесі добровільного об'єднання територіальних громад врахування інтересів всіх учасників цього процесу, а також соціальних, культурних, економічних особливостей конкретних регіонів.

Заходи, передбачені указом, повинні реалізовуватися органами виконавчої влади в постійній двостороннього зв'язку з громадянським суспільством, з залученням громадян до співробітництва з місцевими органами публічної влади і процесу прийняття управлінських рішень.

Документ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, що за два роки реформи місцевого самоврядування в Україні з'явилися 184 об'єднані територіальні громади.

    Реклама на dsnews.ua