• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Порошенко зажадав від влади витрачати кошти Фонду боротьби з COVID-19 тільки на цільові програми

Реклама на dsnews.ua

Партія "Європейська солідарність" вимагає зупинити витрачання коштів Фонду боротьби з COVID-19 на цілі, не пов'язані безпосередньо з боротьбою з коронавірусом

Про це заявив п'ятий президент України, лідер партії Петро Порошенко, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу партії.

"Всі ці гроші повинні витрачатися виключно на боротьбу з коронавірусом і порятунок людей. Для цього Фонд і був створений — не для корупції, не для "відосиків" і не для будівництва доріг. Повинні рятувати медичних працівників, які протистоять поширенню коронавірусу в Україні, застрахувати їх здоров'я і забезпечити лікарні всім необхідним для подолання пандемії. Вимагаємо розслідувати всі випадки нецільового використання коштів на боротьбу з коронавірусом і притягнути винних до відповідальності", — підкреслив Порошенко.

За його словами, влада забрала гроші з освіти, і тепер вчителі та діти залишилися без засобів індивідуального захисту.

"1 вересня діти пішли в школу. А в березні влада зняла з освіти п'ять мільярдів гривень. Ви думаєте, державний бюджет витратив хоча б гривню на забезпечення епідеміологічної безпеки в навчальних закладах? Мільйони дітей і сотні тисяч вчителів залишені один на один з цією проблемою. Проте левову частку грошей, які парламент навесні виділив на протидію COVID-19, те, що не встигли розікрасти, — вирішили витратити на будівництво доріг. Для чого? Щоб перед виборами урочисто перерізати стрічки", — додав Порошенко.

Також Порошенко нагадав про обіцяні доплати медикам, які працюють з інфікованими на коронавірус.

"Необхідно забезпечити справедливі доплати медпрацівникам, які стоять на передньому краї боротьби з коронавірусом. Нагадаю, це повинні бути 300 відсотків до зарплати. Забезпечити масове тестування — медичних працівників, педагогів та вихователів дитячих садків, військових на передовій. І припинити перекладати відповідальність на місцеві органи влади, на лікарів і самих громадян", — закликав Порошенко.

Як повідомляла "ДС", раніше в Кабміні визнали, що в "коронавірусному" фонді не залишилося грошей. Однак президент України Володимир Зеленський заявив, що у Фонді боротьби з COVID-19 є кошти, а поширювана про нього інформація не відповідає дійсності.

    Реклама на dsnews.ua