• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Порошенко закликав не допустити повернення України у газову залежність від Росії

Реклама на dsnews.ua
П'ятий президент України Петро Порошенко заявив, що потрібно не допустити повернення Києва у газову залежність від Москви

Про це він написав у Telegram, інформує "ДС".

"У 2015 році, коли Путін перекрив вентиль, почала поширюватися мантра про те, що Україна краде газ. За моїм директивам ми побудували систему, завдяки якій змогли раз і назавжди зняти Україну з корупційної газової голки. Ми були першими, хто сказав, що обійдемося без російського газу. І чотири роки ми вчили країну, як без нього жити", - зазначив Порошенко.

Петро Порошенко додав, що завдяки його переговорів у статусі глави держави знайшлися контрагенти, "і сьогодні Україна має величезну кількість постачальників: купуй де хочеш".

"Ми так успішно звільнилися з російської газової залежності, вже у квітні президент Росії Володимир Путін - "ДС") Путін подзвонив і запропонував: а чого вам не купити газ, давайте повернемося на старі умови. Але повернення не буде! В умовах, коли газ використовується як інструмент політичного тиску, коли триває військова агресія і кожен день йдуть обстріли, гинуть люди. Повернення в залежність від російського газу не можна допустити!", - зазначив п'ятий президент України.

Нагадаємо, 28 листопада у Відні відбулися двосторонні газові переговори між Україною і Росією. За словами виконавчого директора НАК "Нафтогаз Україна" Юрія Вітренка, організатором з української сторони було Міністерство енергетики, яке очолює Олексій Оржель.

Як зазначив Вітренко, двосторонні переговори були продовженням тристоронніх переговорів, оскільки на останньому раунді тристоронніх технічних консультацій було погоджено, що "сторони повинні в двосторонньому форматі повинні обговорити деталі", а також спробувати вирішити проблеми з виконанням рішень Стокгольмського арбітражу та арбітражу, який вже розпочався.

ЗМІ також повідомили, що учасники газових переговорів між ЄС, Україною і РФ обговорюють песимістичний варіант транзиту газу - 30 млрд кубометрів щорічно

    Реклама на dsnews.ua