• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Порошенко про миротворців на Донбасі: якщо у Зеленського не знають, де шукати документи, ми готові допомогти

Лідер партії "Європейська Солідарність", Петро Порошенко нагадав, що Україна офіційно звернулась до ООН щодо запровадження миротворчої місії на Донбасі ще у 2015 році. Він показав офіційні листи і закликав нинішню владу не повторювати меседжі країни-агресора

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив під час телемарафону в ефірі телеканалів Прямий, Еспресо та "5 канал".

"Вони не знають, де шукати. Але дуже погано, що це збігається з тим, що кажуть представники країни-агресора щодо миротворців. Так само вони сказали – "ми не бачимо взагалі дорожної карти, її не було", — сказав Порошенко.

Він нагадав, що існує офіційний документ від 30 березня 2015 року.

"Перше – лист міністра закордонних справ, який виданий за моїм дорученням. Який стверджує, що вони інформують Постійних членів Ради Безпеки ООН про рішення парламенту, яке було прийняте за ініціативи президента Порошенка щодо запрошення миротворців в Україну з мандатом ООН. І до цього докладається мій особистий лист, який датований березнем 2015 року. Ми синхронізували це з підписанням Мінських угод, бо це є складова частина – щоб разом не тільки з перемир’ям і звільненням заручників, але й виведенням окупаційних військ, виведенням важкої техніки і артилерії, роззброєнням незаконних збройних формувань в пакеті Security first ми мали поставити на всю окуповану територію з неконтрольованою ділянкою україно-російського кордону миротворців з мандатом ООН", – пояснив Порошенко.

Також пʼятий президент України запропонував подивитись його пресконференції включно з керівниками країн – членів нормандського формату в 2015-2016 роках.

"З Меркель, де ми кажемо, що Німеччина і Франція прийняли пропозицію президента Порошенка щодо дорожньої карти імплементації мінського процесу. Це заявляють лідери нормандського формату і лідери країн Європи", – зазначив Порошенко.

При цьому він нагадав, що у 2018 році, коли формувався після виборів в Бундестаг новий уряд Німеччини, то в коаліційній угоді, у статті 149-150 уряду Німеччини в якості надважливих спеціальних завдань значиться запровадження миротворців, миротворчої місії ООН в Україні.

"Ми готові взяти участь у засіданні РНБО, ми готові повністю передати, хоч через два роки, бо ви два роки згаяли, позицію розгортання миротворчої місії під мандатом Ради Безпеки ООН", – наголосив Порошенко.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua