• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Порошенко про захоплення храмів УПЦ МП: Я перший стану на захист

Українці повинні уникати провокаційних зіткнень захоплення храмів УПЦ МП, тому що саме цього очікує Росія
Петро Порошенко: Українці повинні уникати провокаційних зіткнень захоплення храмів УПЦ МП. Скріншот відео ICTV
Петро Порошенко: Українці повинні уникати провокаційних зіткнень захоплення храмів УПЦ МП. Скріншот відео ICTV
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Петро Порошенко, виступаючи в програмі "Свобода слова" на телеканалі ICTV, повідомляє "ДС".

"Об'єднатися повинен народ, тому що якщо у нас проллється крапля крові, так це те, чого хоче Путін, і ми цього не повинні дозволити зробити. Я перед 14 жовтня зустрічався з усіма політсилами, які організовували хода і сказав, що якщо хтось підійде до храму, я перший стану на захист цього храму. Сутичка - це те, до чого прагне Росія. Ми, мудрий український народ, точно не дозволимо це зробити. Нам потрібна єдність церков", - сказав Порошенко.

Глава держави висловив упевненість, що під новостворену Українську помісну православну церкву прийдуть всі ієрархи УПЦ КП, всі ієрархи Української автокефальної православної церкви та частина ієрархів від УПЦ Московського патріархату.

"А ті, хто залишаться поза процесу - все одно прийдуть, але пізніше, тому що парафіяни і народ допоможуть зробити цей вибір", - додав Порошенко.

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський патріархат прийняв рішення, що стосується надання автокефалії Української православної церкви. Зокрема, Священний Синод підтвердив "вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії церкви України". Крім того, Синод зняв анафему з глав УПЦ КП і УАЦ Філарета (Денисенка) і Макарія (Малетича) відповідно.

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що "український народ зазнав багато мук і страждань протягом багатьох століть", на шляху до вирішення "своїх церковних питань". У свою чергу РПЦ вирішила розірвати євхаристійне спілкування з Константинополем в зв'язку з українським питанням.

Точна дата Об'єднавчого собору Української помісної православної церкви невідома, на якому, зокрема, буде обраний її голова, невідома, однак він повинен пройти в грудні.

Все про надання автокефалії Української православної церкви читайте тут.

    Реклама на dsnews.ua