• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Порошенко дозволив скасувати реєстрацію для переселенців

Реклама на dsnews.ua
Закон повернуто з підписом від президента 6 січня

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" з пропозиціями президента (№2166), передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради України про останній етап проходження закону. Зокрема зазначено, що закон повернуто з підписом від президента 6 січня.

Зазначається, що 25 грудня парламент підтримав пропозиції президента до закону щодо прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

За словами представника президента у ВР Степана Кубіва, законопроектом, зокрема, передбачається, що у разі неповідомлення внутрішньо переміщеним особою про його повернення в покинуте місце постійного проживання, рішення про скасування дії довідки про взяття такої особи на облік приймається на підставі даних про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання та інформації про переміщення внутрішньо переміщеного особи в межах України, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо яка переміщена особа повернулася в покинуте місце постійного проживання.

"Проте законом, який надійшов на підпис президентові України, не визначено уповноважений орган, який буде виявляти факт відсутності внутрішньо переміщеного особи за місцем проживання і підтверджувати інформацію про його переміщення в межах України. Крім того, законом не врегульовано механізму перевірки факту тривалої відсутності внутрішньо переміщених осіб за місцем проживання та інформації про їх переміщенні в межах України", - сказав Кубів.

У зв'язку з чим, пояснив він, керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення буде позбавлений можливості приймати правомірне рішення про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи, оскільки відповідно до частини другої статті 19 Конституції України посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

"Враховуючи зазначене, Кабінетом міністрів було запропоновано президенту України застосувати право вето до зазначеного закону", - сказав депутат.

Як зазначив Кубів, президент вважає за необхідне врегулювати зазначені питання у Законі України "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" і пропонує доопрацювати його.

Крім того, президент наголошує на необхідності визначити орган (посадових осіб), на який буде покладатися виявлення фактів відсутності внутрішньо переміщених осіб за місцем проживання та підтвердження інформації про їх переміщенні в межах України, а також механізм перевірки такої інформації і факту тривалої відсутності внутрішньо переміщених осіб за місцем проживання.

Так, відповідно до пропозицій президента, у законі, зокрема, встановлюється, що у разі неповідомлення внутрішньо переміщеним особою про його повернення в покинуте місце постійного проживання згідно з абзацом другим пункту 3 частини другої статті 9 цього Закону рішення про скасування дії довідки згідно з пунктом 3 частини першої цієї статті приймається на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо яка переміщена особа повернулася в покинуте місце постійного проживання.

Інформацією, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо яка переміщена особа повернулася в покинуте місце постійного проживання, є: дані, отримані з відповідних державних реєстрів; дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі створення) рад з органами виконавчої влади і органів місцевого самоврядування; дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі створення) рад з громадськими об'єднаннями, волонтерськими, благодійними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами, які надають допомогу внутрішньо переміщеним особам у відповідності зі статтею 16 цього Закону.

3 листопада Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (№2166).

Документом, зокрема, в законі "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" встановлено, що внутрішньо переміщеним особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах і має право на постійне проживання в Україні, яке змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини і надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua