• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Порошенко закликав Лукашенка припинити насильство й оголосити дострокові президентські вибори

Реклама на dsnews.ua

Білоруська влада має негайно припинити насильство, звільнити політв’язнів і оголосити дострокові президентські вибори

Про це сказав лідер "ЄС", пʼятий президент України Петро Порошенко, передає "ДС".

"Насильству, масовим репресіям не місце в сучасному цивілізованому світі. Вважаю, що білоруській владі необхідно негайно припинити насильство проти своїх громадян і водночас не допустити провокацій і підбурювань до насильства. Це – перше. По-друге, звільнити з в’язниць і місць утримання політичних в’язнів та мирних протестувальників і припинити переслідування політичних опонентів", — заявив Порошенко.

"По-третє, забезпечити інклюзивний та відкритий діалог влади з білоруським суспільством. Поважати право на свободу ЗМІ та думки, як і безперешкодного доступу до всесвітньої мережі Інтернет. По-четверте, оголосити про проведення дострокових президентських виборів у Білорусі із широким залученням БДІПЛ/ОБСЄ та Ради Європи, запросити для спостереження представників провідних міжнародних організацій і структур, що сприятиме довірі виборчому процесу. По-п’яте, закликаю українську владу у контакті з нашими партнерами по Люблінському трикутнику призначити Спеціального представника України щодо Білорусі, який повинен активно сприяти врегулюванню ситуації і підтвердити стратегічну роль нашої держави в регіоні. Необхідно також напередодні запланованого на п’ятницю засідання Ради Міністрів ЄС організувати контакти представників ЄС з МЗС Білорусі для з’ясування та вирішення проблемних питань, пов’язаних із політичною кризою в Білорусі", — додав він.

Політик закликав міжнародну спільноту пильнувати за діями російського агресора, який очікує зручної нагоди для того, щоби покінчити з білоруською державністю та незалежністю.

"Говорю про це, адже точно знаю, що тривалий час увагу агресора на себе замикала Україна. Сьогодні Європа має думати і діяти стратегічно. Ми не маємо права втратити Білорусь", — резюмував Порошенко.

    Реклама на dsnews.ua