• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Порошенко заявив, що вказівка його переслідувати дав Зеленський

Реклама на dsnews.ua
Президент України Володимир Зеленський дав вказівку на здійснення політичного переслідування свого попередника Петра Порошенка

Про це Порошенко заявив після того, як разом з народними депутатами і адвокатами вийшов з будівлі Офісу генпрокурора, передає "ДС" з посиланням на повідомлення прес-служби очолюваної ним партії "Європейська солідарність.

Він також зазначив, що генпрокурор Ірина Венедиктова не захотіла обговорювати з народними депутатами з "Європейської Солідарності" численні процесуальні порушення з боку Офісу Генпрокурора і "втекла з кабінету".

"Ми твердо переконані за сьогоднішнім діям, Венедиктова отримала чітку вказівку від президента Зеленського з вулиці Банкової. Ми переконані, що тут є склад кримінального злочину - втручання в діяльність Генерального прокурора з боку або Офісу президента чи президента. І сьогодні намагаючись це зробити, вони де-факто вручають підозра двом - Порошенко і Зеленському", - зазначив п'ятий президент.

Порошенко також додав, що" країна повертається в часи (побіжного президента Віктора Януковича - "ДС") Януковича".

"Я ще раз підкреслюю, що це не має ніякого іншого назви, ніж політичні переслідування опозиції та її лідера. Єдине, що вони придумали, це "треш" у вигляді того, що я на посту президента намагався захопити державну владу, намагався здійснити державну зраду або якісь інші дурниці, які були блискуче прокоментовані людиною, який до мене точно не ставиться з симпатією - 100% людиною Зеленського колишнім генеральним прокурором (Русланом Рябошапкой - "ДС") Рябошапкой ", - нагадав Порошенку.

"Ми будемо вимагати як невідкладну зустріч з генеральним прокурором, у тому числі, підкреслюю, відповідно до законодавства, автором якого я є, змін до Конституції, які я вніс, зареєстрував і провів в першому читанні, генеральний прокурор зобов'язаний брати участь у врученні підозри, якщо вважає за потрібне. Ми приїхали для того, щоб отримати підозру. Після цього, поспілкувавшись з нами близько 40 хвилин, генеральний прокурор втекла. Ми повідомили, що ми в будь-який час готові знову приїхати до неї, залишили телефони. І як тільки вона звільниться, ми приїдемо до неї, у тому числі, здійснення дій", - підкреслив Порошенко.

Він також повідомив, що під час зустрічі з Венедиктової народні депутати вимагали виконання законних процесуальних дій, які "саботує Офіс генпрокурора".

"Робіть слідчі дії і відповідайте на питання реєстрації в Єдиному реєстрі справи про перешкоджання народному депутату, реєстрації в Єдиному реєстрі справи про перешкоджання діяльності журналістів, нереєстрації справи проти працівників ДБР за перевищення владних повноважень при організації без рішення суду штурму музею, інших позицій процесуальних порушень, які були грубими", - повідомив Петро Порошенко.

"Ми намагалися зупинити беззаконня. Я можу тільки сподіватися, що нас почули і вони змінять позицію. Якщо ні - окремо хочу підкреслити: ми не просто не ухиляємося від слідчих дій. Ми прийшли до Генеральної прокуратури - ви всі свідки. У вас є що? Висуваємо", - уточнив п'ятий президент України.

Порошенко також вважає, що над Україною в цьому випадку буде сміятися увесь світ.

"Покажіть людям - і над вами буде весь світ сміятися, тому що якщо п'ятий Президент України намагався захопити державну владу виконанням своїх конституційних повноважень, призначаючи керівництво тих чи інших підрозділів збройних формувань - це не що інше, як переслідування опозиції", - підкреслив Порошенко.

Як повідомляла "ДС", в Офісі генпрокурора повідомили, що п'ятого президенту Петру Порошенку оголошено підозру у справі про "виданні явно злочинного наказу" голові Служби зовнішньої розвідки.

Адвокат Порошенко Ілля Новіков уточнив, що Офіс генпрокурора оголосив його підзахисному про підозру у незаконному призначенні Сергія Семочко заступник голови Служби зовнішньої розвідки.

Як повідомляла "ДС", 26 травня п'ятий президент України, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко відкрив виставку картин художників з українськими корінням зі своєї родинної колекції.

Співробітники Державного бюро розслідувань завітали в музей ім.Гончара, де проходить виставка картин з колекції Порошенко. В ГБР спростували інформацію про "штурм" музею і заявили, що їх співробітники проводять "огляд картин".

В ГБР заявили, що співробітники прийшли нібито вручити повістку Петра Порошенка та участь в цьому спецпідрозділу було необхідно.

Печерський районний суд ухвалив рішення про арешт приватної колекції картин родини Петра Порошенка.

Сьогодні, 10 червня, стало відомо, що допит не відбувся і п'ятий президент покинув будівлю Держбюро розслідувань.В Офісі генпрокурора повідомили, що будуть клопотати про арешт Порошенко.

    Реклама на dsnews.ua