• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Послання Зеленського: Путіна немає, Порошенко у всьому винен, а я цяця

Замість програми дій на майбутнє Україна почула від Зеленського дитячі виправдання і дитячу похвальбу

Володимир Зеленський у Верховній Раді
Володимир Зеленський у Верховній Раді / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Після тритижневої перерви Верховна Рада зібралася 20 жовтня, щоб послухати Зеленського і обговорити боротьбу з коронавірусом. Володимир Зеленський повинен був нарешті реалізувати свій конституційний обов'язок — виступити з щорічним посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України. Він обіймає посаду президента вже рік і п'ять місяців, але з щорічним посланням зібрався виступити лише зараз. Немов двієчник, який не склав іспити в термін і тепер з'явився на осінню перездачу.

Можна було б очікувати, що додатковий час, витрачений на підготовку послання, позитивно позначиться на результаті. Однак дива не сталося.

Депутати, присутні в залі, і всі, хто дивився бенефіс Зеленського онлайн, сподівалися почути програму дій держави на найближчий рік. Перш за все — як ми будемо відповідати на зовнішні і внутрішні виклики, які стоять перед нами.

Але президент нічого не сказав по суті проблем. Не дав відповідей на ті питання, про які українці говорять на кухнях і в соцмережах. Зміст президентського послання можна вмістити в трьох фразах: реальність заперечую, у всіх бідах звинувачую попередників, а всі досягнення попередньої влади приписую собі.

Замість обіцяного миру — нескінченний нормандський формат

"Досить міряти розвиток України політичними каденціями", — заявив Зеленський в посланні. І підкреслив, що "нам потрібно чітке бачення" "до 2030 року". Отже, яке ж бачення запропонував нам він сам?

Почнемо з зовнішнього становища України. Всі знають, що свою передвиборну програму Зеленський почав з обіцянки "Україна, де стріляють лише салюти на весіллях і днях народженнях". І що це — "Україна найближчого майбутнього". Зараз, виступаючи з посланням перед парламентом, він згадав про свою програму і навіть визнав, що найголовніший її пункт — "це завершення війни на Донбасі, настання миру, повернення наших людей і повернення наших територій".

Реклама на dsnews.ua

Однак він відмовився звітувати перед нами, коли він виконає свою обіцянку про завершення війни. Замість цього він став хвалитися нормандським процесом. "Ми розблокували нормандський процес, заблокований з 2016 року... Наші дипломати постійно працюють для підготовки наступного нормандського саміту в Берліні. Ми чекаємо його якнайшвидшого проведення і продовження діалогу і руху для настання в Україні бажаного світу".

Отже, в січні минулого року Зеленський пообіцяв нам завершення війни "в найближчому майбутньому". А зараз замість цього розповідає нам про нормандський процес, який буде тривати і тривати — напевно, до нескінченності, тому що Зеленський не пообіцяв завершити його навіть до 2030 р.

Тут, звичайно, напрошувалося визнання: "У мене не виходить завершити війну, тому що Путін не хоче миру". Але Зеленський не посмів сказати хоч одне криве слово на адресу Кремля і вважав за краще зробити вигляд, що Путіна взагалі не існує.

Заперечення реальності — це вірна ознака інфантилізму. І ось такий президент — це наша реальність.

Не посмівши хоч словом зачепити Путіна, Зеленський вирішив відігратися на тих, хто смів чинити Путіну реальний опір. На Олександрі Турчинові і Петрі Порошенкові. Зокрема, він заявив, що "ті, хто без бою віддав Крим, повинні нести відповідальність". І при цьому похвалився, немов своїм власним досягненням, тим, що в Україні прийнята на озброєння протикорабельна крилата ракета "Нептун".

"Чому ти не відвоював Крим досі?"

Зеленський вже звик, напевно, що особливо боляче над ним знущаються представниці "Європейської солідарності". Не далі як 19 жовтня Марина Порошенко на презентації концерт-холу "Рошен" у Києві завершила свій спіч словами: "І на фортепіано тут гратимуть руками!". А у відповідь на виступ Зеленського в парламенті ту ж тему продовжила нардеп Вікторія Сюмар (цитуємо за офіційною стенограмою): "Я побачила банального піарника і циніка, який на всьому святому вміє тільки піаритися, який розповідає, що він до двох революцій мав відношення... Де він тоді був? Він членом грав на роялі, коли ми стояли на всіх майданах країни... Він каже до країни на "ти". Я теж скажу: ти розповідаєш про Крим, ти розповідаєш про 2014-й! Ти де був у 2014 році? Ти скільки відвоював метрів української землі? У тебе є армія, якої не було в 2014 році. Ти віддав хоч один наказ про наступ? Ти відступив! Ти привласнюєш собі те, до чого ти не маєш ніякого відношення... Ти розповідаєш про ракетні програми, ти загрожуєш Турчинову, який побудував ці ракетні програми і до яких ти маєш нульове відношення?! Ти розповідаєш про силові структури і про правоохоронні органи, які ти використовуєш для того, щоб розбиратися з опозицією, тому що ти боїшся Порошенка..."

Далі їй вирубили мікрофон, але Сюмар продовжила свою аргументацію в Facebook: "Де ти був в 2014-му? Взяв автомат Калашникова і поїхав до Криму?.. Ти зараз маєш всю повноту влади. Чому не відвоював Крим досі? Що фактично змінилося? Це територія України, ти сам це говориш. Вперед! Страшно? Тобі ж залишили армію, якої тоді не було й близько. Чому ти не відвоював ні метра української землі? Чи не віддав жодного наказу про наступ на своїй землі? І ти звинувачуєш тих, хто приймав складні рішення, коли стотисячна російська армія на східному кордоні готова була зайти в Україну, щоб повернути "законного Януковича"? Ти непорозуміння, а не президент. Ти дзвонив Турчинову на початку каденції і говорив, як його поважаєш. І загрожуєш, коли він організовує опозицію. Тому, хто побудував ракетну програму, яку ти начепив як "своє досягнення"? У цьому весь Зе — зелений недопрезидент, що тупотить ніжками і верещить, щоб закрити Порошенка, бо знаєш, що тобі до нього — як до неба рачки".

Далі Сюмар запевнила Зеленського в тому, що він не досидить свій п'ятирічний термін в президентському кріслі. "В українській історії ти назавжди залишишся таким — "голим королем" з булавою і дебільною грою явно не тим органом на піаніно. А я, знаючи в деталях, що було в 2014-му, ніколи не пробачу тобі цих примітивних PR-випадів на темі найбільшої трагедії моєї країни — війни. І тих, хто в цій війні мою країну врятував".

Замість відповідей — питання

Та частина послання Зеленського, яка стосувалася внутрішнього становища України, так само базувалася на запереченні реальності. Для мільйонів українців зараз головна тема — страх перед обличчям колапсу економіки, інфраструктури і медицини, який очікується відразу після місцевих виборів 25 жовтня. Верховна Рада 20 жовтня, заслухавши послання Зеленського, відразу ж поклала на президента всю повноту відповідальності за боротьбу з коронавірусом. Але сам він у своєму виступі посилено ігнорував народні страхи.

Так само він ігнорував і питання, які хвилюють кожного з нас. У зв'язку з катастрофічними провалами в сфері стримування коронавіруса найбільш обговорювані питання на кухнях і в соцмережах — це "Хто розікрав мільярди з Фонду боротьби з COVID-19?", "Чому ці мародери не сидять?", "Яку частку цих грошей отримав Зеленський, раз ніхто не сидить?".

Замість того, щоб відповідати на ці питання, що хвилюють людей, Зеленський у своєму виступі безцеремонно піарив партію "Слуга народу" і заодно себе, коханого. Хвалився, хвалився, хвалився. А в кінці виступу дійшов до того, що став зображати з себе суворого вчителя, перед яким українці нібито зобов'язані тримати відповідь. Тобто він не збирається відповідати на наші запитання, а замість цього збирається питати з нас.

"25 жовтня в Україні пройдуть місцеві вибори. Дуже важливі, — заявив він. — У цей день я задам вам п'ять питань. І буду чекати відповіді".

Психопатологи знають, коли у інфантилів буває така реакція. Тоді, коли їм дуже страшно і вони йдуть в вигадану реальність, де вони над усіма і всі їх бояться.

    Реклама на dsnews.ua