• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Після ліквідації ДАБІ отримання дозволів та введення об'єктів в експлуатацію буде зручним, - Башкіров

Реклама на dsnews.ua

Реформа ДАБІ триває і вже у вересні замість монополіста повинні повноцінно запрацювати нові органи — Державна інспекція містобудування та Державна сервісна служба містобудування, які розділять між собою функції контролю, нагляду, видачі дозволів і введення об'єктів в експлуатацію

Про це йшлося на зустрічі представників влади з будівельним бізнесом з нагоди Дня будівельника, що відбулася під головуванням прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, розповідає у своєму сюжеті ZIK.

Як повідомляє ZIK, на зустрічі обговорювалися необхідні для реформи законодавчі зміни, а глава Державної сервісної служби містобудування Олексій Башкіров запевнив, що після ліквідації ГАСИ для представників будівельної галузі отримання дозволів спроститься, а сам процес зміниться.

"Вже з'явилося таке поняття як чек-лист. Ним передбачено вичерпний перелік документів для забудовника, що істотно полегшує процес отримання дозволів на початок будівельних робіт та введення об'єкту в експлуатацію", — зазначив Башкіров.

Коментуючи підсумки зустрічі у себе в Фейсбуці, Башкіров написав, що пріоритетом реформи є децентралізація та її підтримав бізнес на зустрічі з прем'єр-міністром.

"За нашим планом органи місцевого самоврядування будуть займатися дозвільно-реєстраційних функцій на себе їх також будуть перебирати ВІДГ. Госсервисслужба матиме власні територіальні органи, де завжди можна буде отримати зручну консультацію, якщо будуть виникати питання щодо документів. А термін розгляду взагалі скоротився до 5 днів", — зазначив Башкіров.

Глава Госсервисслужбы додав, що для бізнесу важливо в нове законодавство про регулювання містобудування внести принцип альтернативності у виборі органів для отримання дозволів. "Представники галузі хочуть вибирати — отримувати дозволи у Державній сервісній службі, територіальних органах, або в органах місцевого самоврядування. Ми також виступаємо за такий принцип", — сказав Башкіров.

Керівник додав про принцип екстериторіальності для представників галузі. За нього забудовник зможе отримати дозвіл не тільки за місцем знаходження об'єкта, а там, де йому зручно.

"Це може бути місто, де знаходиться його офіс. Наприклад — будуєш в Чернівцях, а дозвіл отримуєш в Києві", — зазначив Башкіров.

Нагадаємо, Державна сервісна служба містобудування була створена згідно з Постановою Кабміну №218 про ліквідацію ДАБІ в рамках ініційованої президентом Володимиром Зеленським і Прем'єр-міністром Денисом Шмыгалем реформи містобудування.

У повноваження Сервісної служби та її територіальних органів буде входити видача дозволів на будівництво та прийняття об'єктів в експлуатацію.

Зараз у Верховній Раді йде робота над законодавчими змінами, які повинні запустити другий етап реформи.

    Реклама на dsnews.ua