• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Посли G7 сформували для України "дорожню карту" реформ

Реклама на dsnews.ua

Посли країн "Великої сімки" оприлюднили так звану "дорожню карту" проведення реформ в судовій системі і антикорупційних органах

Про це йдеться в Twitter-аккаунті групи послів країн G7, передає "ДС".

"Наприкінці минулого року наші Прапор України партнери попросили поради послів G7 щодо кроків для зміцнення антикорупційних інституцій і реформування судової влади у відповідь на проблеми, спричинені рішенням Конституційного Суду України у жовтні та до цього. Ми радо надали ці поради Прапор України партнерам, а зараз ділимося ними з широкою громадськістю", — йдеться в повідомленні.

Посли G7 відзначили, що рішення Конституційного Суду привели до виникнення кризи і вітали зусилля українського керівництва для врегулювання цієї кризи в терміновому порядку.

"Ми наголошуємо, що разом з необхідністю термінового впровадження дій щодо усунення шкоди, заподіяної КСУ антикорупційним установам України, не менш важливим є забезпечення процесу виходу цих установ із кризи з наданням їм можливості ефективно виконувати свою місію", — підкреслили дипломати.

Посли, зокрема, пропонують тимчасово і мінімально збільшити кворум для прийняття рішень КСУ, відкласти відбір суддів КСУ до введення нових правил відбору, невідкладно запровадити чіткий і прозорий процес відбору, посилити дисциплінарну відповідальність і етичні вимоги до суддів КСУ, зобовʼязати суддів КСУ залишатися неупередженими при розгляді справ і проводити відкрите голосування.

Крім того, необхідно терміново провести реформування Вищої ради правосуддя, створити незалежну комісію з етики у ВРП, а також ввести новий прозорий процес відбору членів ВРП. Також необхідно забезпечити прозоре перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів і забезпечити її незалежність.

Посли рекомендують провести аудит і реорганізувати Державну судову адміністрацію, розробити і прийняти комплексну стратегію судової реформи, яка відповідає міжнародним і європейським стандартам і Національній антикорупційній стратегії на 2020-2024 роки.

Дипломати вважають за необхідне переглянути порядок розгляду резонансних адміністративних справ за позовами проти державних органів влади відповідно до зобовʼязань перед МВФ.

Посли рекомендують якомога швидше створити надійну правову основу для забезпечення інституційної незалежності і безперебійної ефективної роботи НАБУ. Що стосується роботи НАПК, необхідно забезпечити, щоб санкції за помилкове декларування або умисне неподання декларацій про майно були мʼякше попередніх, забезпечити включення відновлених статей в перелік злочинів, повʼязаних з корупцією та ін.

Згідно "дорожної карти", необхідно забезпечити прозорий, незалежний процес відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Також необхідно забезпечити незалежність Вищого антикорупційного суду шляхом надання йому необхідних ресурсів відповідно до зобовʼязань перед МВФ.

    Реклама на dsnews.ua