• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Посли G7 висловили невдоволення українською судовою реформою

Посли "Великої сімки" оприлюднили заяву, в якій повідомили, що продовжують спостерігати за процесом судової реформи в Україні "із занепокоєнням та розчаруванням" через графік роботи конкурсу Ради суддів

G7
G7
Реклама на dsnews.ua

Про цей йдеться у повідомленні пресслужби G7 в Україні, передає "ДС".

"Посли G7 продовжують спостерігати за процесом судової реформи в Україні із занепокоєнням. Вони із розчаруванням звертають увагу на графік конкурсу Ради суддів для добору кандидатів до Етичної ради ВРП після того, як міжнародні партнери висунули своїх кандидатів.

Запропонований графік не відображає важливості та невідкладності цієї реформи. Посли продовжують закликати Раду суддів та всіх українських партнерів забезпечити швидке висування експертів до Етичної Ради ВРП.

Посли також стурбовані законопроектом 4533. Реформа Конституційного суду повинна забезпечити прозорий, конкурентний відбір нових суддів КСУ і гарантувати тимчасове збільшення вимог до голосування, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії.

Усебічна судова реформа залишається найважливішим пріоритетом для G7 як така, що має вирішальне значення для успіху всіх реформ в Україні та виконання вимог народу України. Проведення цих реформ покращить інвестиційний клімат і здатність виконувати міжнародні зобов'язання", — зазначили у пресслужбі.

Як повідомляла "ДС", в спільній заяві президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена за підсумками зустрічі йдеться, що Україна за підтримки США продовжить реформувати судову систему і антикорупційну інфраструктуру.

21 вересня Рада суддів України оголосила про початок конкурсу на посаду члена Етичної ради за своєю квотою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua