• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Посол Ізраїлю запропонував Україні закріпити антисемітизм в законодавстві

Реклама на dsnews.ua

Посол Ізраїлю Йоель Ліон закликав Україну закріпити в законодавстві визначення антисемітизму, розроблене Міжнародним альянсом в пам'ять про Голокост (IHRA)

Про це посол заявив в інтерв'ю РБК-Україна, інформує "ДС".

За його словами, коли в Україні єврейський монумент розмалювали антисемітськими написами, то справу відкрили за статтею псування майна.

"Це не те, що варто було б робити. Вам потрібне чітке визначення антисемітизму у вашому законодавстві", - заявив він.

Посол вважає, що розроблене IHRA визначення допоможе в боротьбі з антисемітизмом.

"Ви повинні робити те, що повинна робити країна, щоб їх (випадки антисемітизму, - "ДС") зупинити і притягнути винних до відповідальності", - заявив він.

Ліон також заявив, що в Україні нібито є "підйом антисемітизму".

"Якщо люди міркують про те, що дуже багато євреїв займаються бізнесом в Україні, - це антисемітизм, це ненормальна річ", - сказав він.

Також він назвав проявом антисемітизму "перепис історії" і образи, написані на синагозі.

"Я піду навіть далі. Я знаю, що багато хто в Україні обговорює, чи можна використовувати певне слово замість слова "єврей" в українській мові - не буду його називати, ви самі розумієте, про яке слово йдеться", - додав він.

Нагадаємо, в лютому президент Володимир Зеленський дав інтерв'ю виданню The Times of Israel, в якому звернув увагу, що рівень антисемітизму в Україні є одним з найнижчих серед країн Європи згідно з опитуванням Pew Research Center.

"Ми дуже пишаємося тим, що у нас такий низький рівень антисемітизму - такий низький рівень антисемітизму в незалежній Україні, яка почала своє існування в 1991 р. Звичайно, у нас є відсоток радикальних людей, але він дуже маленький", - заявив він.

При цьому Зеленський акцентував увагу на тому, що у нього є єврейська кров і він президент України, також у нього є родичі, які репатріювалися в Ізраїль.

    Реклама на dsnews.ua