• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Посол Литви побував на "кордоні" Херсонщини з окупованим Кримом

Реклама на dsnews.ua

Постійний представник президента у Автономній Республіці Крим Антон Кориневич разом з послом Литви в Україні Вальдемарасом Сарапінасом відвідали контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ) «Каланчак» і «Чаплинка» на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом та зустрілися із внутрішніми переселенцями з півострова, які нині мешкають у Херсонській області

Таким чином, було виконане доручення президента України Володимира Зеленського, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу голови держави.

Так, Кориневич розповів, що Зеленський ініціював та визначив пріоритетом для інших органів влади реконструкцію КПВВ й облаштування там сервісних зон із надання адміністративних послуг задля збереження та підтримки зв’язків з мешканцями тимчасово окупованого Криму.

«Кожен візит на адміністративну межу з тимчасово окупованою територією Криму для нас є особливим. КПВВ – це не тільки важливий стратегічний обʼєкт, де здійснюється пропуск наших громадян, а й місце, де можна особисто поспілкуватися з тими, хто постійно проживає в Криму. Це місце, де кримчан зустрічає український прапор, і саме на КПВВ можна прослідкувати зміну державного підходу у турботі про власних громадян, які стали заручниками окупації», – зауважив представник президента України в АР Крим.

За його словами, для України важливо, щоб міжнародні партнери, такі як Литва, Велика Британія, Канада, бачили реальну картину та наслідки тимчасової окупації Криму. Вже скоро постійним діалоговим майданчиком щодо деокупації півострова стане Кримська платформа.

«Ці країни були серед перших, які відреагували на спробу анексії, послідовно підтримуючи Україну на міжнародній арені в боротьбі за деокупацію Криму. Для команди Представництва також важливо інформувати партнерів про поточну ситуацію, яка склалася в Криму з дотриманням прав людини і порушенням норм міжнародного права, переслідуванням представників української громади та корінного кримськотатарського народу окупаційними адміністраціями», – зазначив Антон Кориневич.

Він додав, що іноземні дипломати приділяють надзвичайно велику увагу темі порушення прав людини Російською Федерацією та невиконання нею своїх зобовʼязань щодо захисту цивільного населення на території тимчасово окупованого Кримського півострова. Партнери України висловлюють готовність до спільних дій на міжнародній арені.

У пресслужбі Зеленського нагадали, що на запрошення Антона Кориневича в кінці вересня адмінмежу з Кримом відвідала Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза, а на початку листопада – посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

Представництво Президента України в АР Крим також повідомило, що дипломатів з різних країн також відвідати КПВВ на адмінмежі з Кримом та готове надавати для здійснення таких візитів організаційну допомогу.

Нагадаємо, глава МЗС України Дмитро Кулеба планує, що міжнародний саміт Платформи з деокупації Криму відбудеться в Києві в травні 2021 року.

Президент Володимир Зеленський заявив про створення Кримської платформи, метою якої є повернення до міжнародного порядку денного питання окупованого Росією Криму.

Створення Кримської платформи вже підтримали ЄвросоюзТуреччинаЛитва та Естонія.

Крім того, за словами заступника міністра закородонних справ Еміне Джапарової, країну-окупанта – Росію також запросять до участі в переговорах у рамках платформи. Зараз українські дипломати шукають відповідну форму запрошення.

    Реклама на dsnews.ua