• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Посол назвав умови появи Орбана в Україні

Реклама на dsnews.ua

Державний візит прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до України відбудеться за виконання ряду певних кроків

Про це посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, передає "ДС".

За словами дипломата, для майбутніх переговорів і двосторонніх зустрічей необхідно, щоб почали роботу певні інститути, які повинні ідентифікувати проблеми у відносинах між країнами.

"Є три найважливіші з них. Перша інституція — це міжурядова змішана економічна комісія, яка була паралізована у зв'язку з цією неприємною ситуацією в двох країнах. Незважаючи на це, у них був дуже довгий список тих, які не могли просуватися", — сказав Ийдярто.

Друга інституція, за його словами, — це змішаний комітет з питань національних меншин, нормальне функціонування якого, за словами посла, не змогли забезпечити. Посол додав, що функціонування цієї інституції стане важливим кроком вперед.

"І третє — найбільш болючі теми, пов'язані з використанням мови, і особливо освіти. Ми повинні звернутися до експертів, щоб обговорити цю проблему", — зазначив Ійдярто.

Також, у відповідь на питання, чи можливий візит Орбана в кінці липня, посол відповів, що у нього немає інструкцій з дат приїзду угорського прем'єра в Україну.

Нагадаємо, в інтерв'ю Ійдярто також заявив, що три реформи, які зараз реалізовуються в Україні, нібито вкрай негативно відбиваються на національних меншинах, в тому числі на угорській, і тому Будапешт не буде давати добро на відновлення роботи комісії Україна-НАТО.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба спростував інформацію про те, що Україна пішла на поступки Угорщині.

Нагадаємо, офіційний Будапешт відкрито назвав український закон про освіту "напівфашистским" і наполягає на внесенні змін. Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців, які живуть в Україні, через положення закону про освіту, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

    Реклама на dsnews.ua