• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Посол України розповів подробиці візиту до МЗС Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Посол України в Білорусі Ігор Кизим заявив, що його візит до МЗС Білорусі для вручення йому ноти протесту був конструктивним, хоч і емоційним

Про це він написав у своєму Facebook, передає "ДС".

За словами Кизима, на зустрічі обговорювалися різні питання. Однак заява про "недружній крок" України в звʼязку з прийняттям закону про спрощене перебування та працевлаштування білоруських фахівців в Україні "викликало певне нерозуміння". А посилання на нібито порушення двосторонніх угод "важко піддаються логіці".

"Указ був прийнятий у звʼязку зі зверненнями тих самих білоруських фахівців, якими було висловлено бажання працювати в Україні і їх проханнями створити для цього більш прийнятні умови їх перебування. При цьому очевидно, що якщо таке прохання було висловлено, значить їх щось не влаштовує у себе вдома, в Білорусі", — зазначив він.

При цьому дипломат нагадав про указ президента Білорусі №420 від 2014 року, який стосувався надання допомоги українцям, які були змушені тікати з Донбасу через війну, в тому числі, і в Білорусь.

"І мова зараз не про чисельність українців, яких прийняв братський білоруський народ (спасибі йому за кожного українця), а про готовність у важкий період надати допомогу тим, хто її потребує. А бізнес, якої би сфери він не торкався, залишатиметься і працюватиме там, де створені умови для його розвитку, чесної конкуренції та отримання прибутку. І винятків, як мені здається, тут немає", — резюмував Кизим.

Нагадаємо, 4 жовтня, президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь".

Міністерство закордонних справ Білорусі викликало українського посла Ігоря Кизима з приводу указу президента Володимира Зеленського про продовження терміну перебування білоруських IT-фахівців в Україні і вручило йому ноту протесту.

    Реклама на dsnews.ua