• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Посол України поклав на Німеччину "особливу" відповідальність за звільнення Криму

У Німеччині є моральне зобов'язання перед Україною щодо звільнення Криму від російської окупації

Андрій Мельник
Андрій Мельник / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це посол України в Німеччині Андрій Мельник написав в колонці для німецького видання Berliner Zeitung, передає "ДС".

Європейська правда уточнює, що посол подякував Німеччині, яка разом з країнами ЄС, США та іншими демократіями ввела санкції проти Росії через окупацію Криму.

У той же час, посол вважає, що Німеччина може і повинна зіграти вирішальну роль у припиненні анексії Криму — з огляду на нацистську окупацію в минулому.

"Це зобовʼязання випливає не тільки з того факту, що міжнародний порядок, а отже і територіальна цілісність України повинні бути відновлені, і дію міжнародного права необхідно відновити.

Моральний обовʼязок Федеративної Республіки покласти край незаконній окупації Криму також випливає насамперед із повсякчасної історичної відповідальності Німеччини перед Україною за нацистську тиранію з понад 8 мільйонами українських жертв війни", — вважає український посол.

Мельник підкреслив, що Крим мав трагічну роль у цій складній колоніальній історії, "але сьогодні німецька громадськість навряд чи усвідомлює це".

"Німеччина двічі окупувала Крим військовими засобами за останнє сторіччя. Перше німецьке завоювання півострова сталося в ході операції "Фаустшлаг" відразу після підписання першого мирного договору між Українською Народною Республікою і Центральними державами в Брест-Литовську (9 лютого 1918 року), і окупація тривала до кінця війни.

Друга німецька окупація Криму, яка почалася в жовтні 1941 року і закінчилася після девʼятимісячної облоги Севастополя 5 липня 1942 року, тривала два з половиною роки і принесла величезні нацистські злочини", — пише Мельник,

За його словами, німецькі окупанти провели нещадну кампанію винищення населення, в ході якої було вбито сотні тисяч мирних жителів, в тому числі 38 тисяч кримських євреїв. 

"Нацистська тиранія залишила криваву спадщину в Криму. Ці забуті звірства ще потрібно пропрацювати", — резюмував посол.

Мельник зауважує, що Німеччина та її союзники мають безліч політичних і економічних інструментів, які можна і потрібно використовувати, щоб змусити Росію відмовитися від анексії Криму і зупинити її агресивну поведінку.

"Прямо зараз у Німеччині є історична можливість обʼєднати зусилля з новим американським урядом, щоб протистояти кремлівським правителям з новою трансатлантичною жорсткістю", — наголосив Мельник.

Нагадаємо, в червні 2020 року Кабінет міністрів України і уряд Німеччини підписали угоду про співпрацю в рамках реалізації проекту "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб" на загальну суму € 25,5 млн.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua