• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Посол України поставив Заходу "ультиматум": або допомога і вступ у НАТО, або відновлення ядерного статусу

Посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав Захід надати Україні сучасне озброєння і негайно прийняти в НАТО. В іншому разі, на думку дипломата, на порядок денний вийде питання відновлення ядерного статусу. 

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таку заяву Мельник зробив в ефірі головної німецької радіостанції Deutschlandfunk, повідомляє "ДС".

Описуючи ситуацію в Україні, посол назвав її катастрофічною. 

"За нашими даними, майже 90 тисяч військових, а також їхні збройні системи були стягнені до кордону та у район окупованого Криму і Донбасу. Це розгортання — не просто гра м’язами… Ми маємо справу з найбільшим переміщенням військ у Росії з часу Другої світової війни", — заявив дипломат, слова якого наводить "Європейська правда".

Він підкреслив, аби захистити себе, Україна потребує не тільки солідарності Заходу, але й найсучасніших систем озброєнь. "Нам потрібні не лише гарні слова. Нам потрібна військова підтримка… Нам потрібні найсучасніші системи озброєння, щоб зміцнити нашу обороноздатність", — заявив український дипломат. 

За його словами, без підтримки і санкцій, які були введені після анексії Криму та під час війни на Донбасі, Україна, мабуть, не вижила б за останні сім років, але цього все ще недостатньо. "Зараз нам також потрібні серйозні кроки. Німеччина є четвертим за величиною експортером зброї у світі, і я вважаю, що Федеративна республіка також могла б відмовитися від цієї моралізаторської політики", — сказав посол.

Мельник також наполіг, що Україна повинна негайно стати членом НАТО, щоб захиститись від російської агресії. В іншому разі Києву доведеться повернути на порядок денний питання ядерного статусу

"Ми повинні зробити все можливе для того, щоб завтра чи післязавтра Путін нас не загарбав. Єдиною можливістю для цього є те, щоб Україна нарешті стала членом НАТО. Якби Україна була членом НАТО у 2014 році... до анексії та цієї жахливої війни на Сході ніколи не дійшло б", — сказав він.

"Україна немає іншого вибору: або ми є частиною союзу такого, як НАТО, і робимо свій внесок, щоб ця Європа стала сильнішою, або тоді у нас залишається єдина опція — озброюватись самим і, можливо, знову подумати про ядерний статус. Як інакше ми можемо гарантувати нашу оборону?" — резюмував дипломат. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вважає, що партнери України, в тому числі США, мають робити більше для стримування Росії, а також для членства Києва в НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua