• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Посол України в Німеччині закликав Штайнмаєра вчити історію

Україна засуджує спотворення історії та російські наративи, які використовував у недавньому інтерв'ю президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, а також його спробу виправдати будівництво газопроводу "Північний потік-2"

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив посол України в ФРН Андрій Мельник, коментуючи інтервʼю Штайнмаєра газеті Rheinische Post, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

У цьому інтервʼю Штайнмаєр виступив за добудову "Північного потоку-2", назвавши «енергетичні відносини майже останнім містком між Росією і Європою». Він також нагадав про "дуже мінливу історію з Росією", оскільки 22 червня виповнюється 80 років від дня нападу Третього рейху на СРСР.

У той же час, за словами Мельника, ці заяви в Україні викликали "справжній шок".

«Адже у такий спосіб по суті підхоплюється десятиліттями нав’язуваний російською пропагандою наратив про те, що буцімто Німеччина повинна нести свою історичну відповідальність і спокутувати свою вину за варварські злочини нацистської окупації лише перед Росією», — зазначив дипломат.

Він заявляє, що таке трактування, коли СРСР автоматично прирівнюється до Росії, є «абсолютно неприпустимим перекручуванням історії і прямим нехтуванням непомірними жертвами інших народів», які входили до складу радянської держави.

«Якби під час візиту до Києва пан Штайнмаєр свого часу відвідав Національний музей історії України у Другій світовій війні на дніпрових схилах, то він би дізнався про те, що саме український народ зазнав колосальних втрат під час нацистської навали і розв’язаної Третім рейхом війни на винищення та поневолення», — продовжує посол.

Він нагадав, що не менше 8 млн жителів України були замучені айнзацгрупами СС і вермахтом, з них — понад 5 млн мирних жителів; а з 6 млн українців, які боролися проти нацистської Німеччиною в рядах Червоної армії, більше половини загинули в боях або в таборах військовополонених.

Мельник шкодує, що як показали недавні дебати в Бундестазі, депутати німецького парламенту досі не готові визнати величезну ціну, яку заплатила саме українська нація, коли лютував німецький терор, а також наш внесок у перемогу над націонал-соціалізмом. У цьому сенсі Україна офіційно ініціює проведення урочистого засідання Бундестагу з нагоди 80-річчя нападу Німеччини на СРСР, присвяченого вшануванню саме цих забутих жертв розвʼязаної Гітлером кривавої війни.

    Реклама на dsnews.ua