• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Тому що це пам'ять": У міськраді Харкова спробували пояснити рішення по проспекту Жукова

Депутати міської ради Харкова повернули проспекту Григоренка ім'я маршала Георгія Жукова, тому що радянський воєначальник нібито звільняв Харків у роки Великої Вітчизняної війни

Юрій Сидоренко
Юрій Сидоренко
Реклама на dsnews.ua

Про це виданню "Страна" повідомив глава Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю міськради Харкова Юрій Сидоренко, передає "ДС".

"Тому що Жуков звільняв Харків, боровся з нацизмом, має за це нагороди різних країн світу, що входили до антигітлерівської коаліції. Тому що це пам'ять", — відповів Сидоренко на питання про причини сьогоднішнього рішення міськради.

У травні 2016 року було прийнято розпорядження "Про перейменування низки об'єктів топоніміки м.Харкова" в рамках закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тотаталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

Згідно з документом, перейменуванню підлягали станція метро "Маршала Жукова" (тепер носить назву "Палац спорту") і проспект, названий на честь радянського воєначальника — на проспект Петра Григоренка. Вже 8 травня 2019 року на сайті Харківської міськради було зареєстровано петицію з вимогою повернути проспекту і станції метро ім'я маршала Жукова.

Двічі, 19 червня 2019 року та 26 лютого 2020 року, міськрада проголосувала за повернення колишньої назви проспекту. Обидва ці рішення були оскаржені в суді. Також низка прихильників декомунізації вимагають перейменувати 127 школу, яка зараз носить ім'я маршала Жукова.

Як повідомляла "ДС", Харківська міськрада ухвалила рішення про дострокове припинення повноважень мера Геннадія Кернеса.

    Реклама на dsnews.ua