• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Споживання зростає, але аварійних відключень поки немає: в "Укренерго" розповіли, що з електрикою 31 січня

Споживання електроенергії в Україні продовжує зростати через похолодання

Електроенергія
Споживання електрики зростає, але аварійних відключень поки вдається уникати / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Укренерго", передає "ДС".

"Споживання електроенергії: продовжує зростати через похолодання. В енергосистемі зберігається значний дефіцит", — кажуть у відомстві.

Енергетики нагадують, що внаслідок 13 російських ракетних атак ті 15 дронових пошкоджені електростанції та високовольтна мережа.

"Енергосистема все ще відновлюється після попередніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. Крім того, протягом доби декілька блоків теплових електростанцій виведено в ремонт з технологічних причин. У результаті виробництво електроенергії на електростанціях, що працюють, не може повністю покрити споживання", — зазначають в "Укренерго".

До всіх обленерго доведені ліміти споживання, які діють упродовж доби. Станом на ранок 31 січня перевищення лімітів не зафіксовано, аварійні відключення не застосовувалися.

"Але, враховуючи тенденцію до зростання споживання, є небезпека перевищення лімітів в регіонах та застосування обмежень", — попереджають енергетики.

Як писала "ДС", в енергетичній компанії Yasno пояснювали, чому може зрости сума у квитанціях за світло в умовах обмеження електропостачання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua