• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

"Потрібен статус": Зеленський розповів, якою бачить Україну в Євросоюзі

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має стати рівноправним членом Європейського Союзу

Про це він заявив під час спільного з президентом Польщі Анджеєм Дудою інтервʼю для телеканалів "Україна 24" і TVP, повідомляє "ДС".

"Для мене найголовніше, щоб Україна не тільки була членом ЄС, для мене важливо, щоб Україна була рівноправним членом. Я хочу, щоб Україну запрошували в ЄС. Ми хочемо бути за цим столом перемовин і цінностей на однаковому рівні і з однаковим статусом. Це важливо. І для цього ми робимо все, щоб бути рівноправними партнерами", — підкреслив глава держави.

Зеленський висловив вдячність Польщі та особисто президенту Анджею Дуді за підтримку України, її суверенітету і територіальної цілісності.

Глава держави нагадав, що для членства в Євросоюзі країни мають виконати чимало умов: "Політики – і українські, і європейські – кажуть, що шлях до ЄС – це шлях з двостороннім рухом, один одному назустріч. Але ніхто не каже, що на цій дорозі багато смуг: багато чого повинна зробити країна, аби стати членом ЄС".

Президент висловив упевненість, що Україна "обовʼязково" стане членом Європейського Союзу.

Анджей Дуда зі свого боку зазначив, що Польща завжди підтримувала європейські прагнення України.

"Україна завжди була у Європі, а питання приналежності до ЄС – це питання політичного характеру, й це вимагає змін і багатьох реформ, які мають бути проведені в Україні", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", Анджей Дуда заявив, що головування Польщі в ОБСЄ у 2022 році буде використано Варшавою, щоб підняти питання суверенітету і відновлення територіальної цілісності України.

    Реклама на dsnews.ua