• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Потрібно більше прогресу": Україна не домовилась з місією МВФ про новий транш

Місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Сторони не зуміли домовитися про перегляд програми stand by, за якою Україна мала отримати наступний транш

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

За його словами, в період з 21 по 23 грудня і з 11 січня по 12 лютого експерти МВФ обговорили з українськими властями прогрес у впровадженні реформ, які є частиною програми. Зокрема, обговорювали посилення управління Національним банком, поліпшення законодавчого та регулятивного підгрунтя банківського нагляду та фінансового оздоровлення, а також заходи, спрямовані на зниження фіскального дефіциту в середньостроковій перспективі.

Крім того, обговорювалися законодавчі ініціативи щодо антикорупційної інфраструктури та судочинства та заходи в секторі енергетики.

"Обговорення було продуктивним, однак потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії будуть продовжуватися", — підкреслив Люнгман.

Нагадаємо, 10 червня рада директорів МВФ затвердила нову 18-місячну програму stand-by для України на близько 5 мільярдів доларів. Згідно з меморандумом з МВФ, після надання першого траншу заплановано чотири перегляди програми. Перший транш від МВФ обсягом у 2,1 мільярда доларів Україна отримала 12 червня.

Місія МВФ розпочала перший перегляд угоди у форматі stand-by 21 грудня 2020 року. Нещодавно Національний банк України високо оцінював шанси на перший перегляд програми Stand-By за підсумками роботи місії МВФ в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua