• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Повітряні сили ЗСУ планують отримати літаки F-15 та F-35

Повітряні сили Збройних сил України на першому етапі переозброєння планують отримати літаки F-15, а потім — сучасні літаки 5-го покоління F-35

F-35
F-35
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив командувач Повітряних сил ЗСУ Сергій Дроздов 11 березня під час презентації народним депутатам Візії Повітряних сил-2035, повідомляє "ДС" з посиланням на Український мілітарний портал.

Під час презентації Дроздов заявив, що ПС ЗСУ на першому етапі переозброєння планують отримати новий багатофункціональний літак покоління 4++. Далі ж, за словами Дроздова, Україна розраховує отримати літак 5-го покоління:

"Розглядається на першому етапі літак типу Gripen (JAS39, – "ДС") і F-15 (ймовірно F-15EX, – "ДС"). Надалі з поглибленням відносин з країнами-партнерами перехід на сучасний літак 5-го покоління F-35", — сказав він.

Командувач також повідомив депутатам, що протягом наступних 10 років Повітряні сили будуть змушені вивести зі складу основні зразки бойової техніки, що зараз стоїть на озброєнні ЗСУ.

Він також зауважив, що ресурсів оборонного бюджету України буде недостатньо для переозброєння. Тому для оновлення парку тактичної авіації необхідно створити окрему державну цільову програму.

Нагадаємо, згідно Візії-2035 тендер на новий багатофункціональний літак має бути оголошений протягом 2021-2022 років.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua