• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Пожежі на Луганщині: комісія ВР розслідуватиме причини

Реклама на dsnews.ua

Верховна рада України схвалила створення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування причин виникнення у 2020 році масштабних пожеж у Луганській області

Відповідну постанову №4262 підтримали 258 нардепів, передає "ДС".

Згідно із постановою, основні завдання комісії є:

- з’ясування реальних причин виникнення у 2020 році масових пожеж на території Луганської області, яка підконтрольна українській владі;

- дослідження ефективності управлінських рішень обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій і Луганської обласної держадміністрації — Луганської обласної військово-цивільної адміністрації щодо організації процесу локалізації та протидії пожежам, евакуації осіб;

- розслідування фактів зловживань та/або дій/бездіяльності керівництва облуправління ДСНС, Луганської ОДА щодо здійснення запобіжних заходів після пожежі, які б унеможливили розповсюдження пожеж на великі території не тільки лісових масивів, але і населених пунктів.

Як зазначається, головою ТСК обрано нардепа від фракції "Слуга народу" Руслана Горбенка, його заступником — нардеп від групи "Довіра" Сергія Вельможного.

До складу ТСК обрано нардепів: Володимира Воронова (фракція "Слуга народу"), Марію Іонову ("Європейська солідарність"), Сергія Іонушаса ("Слуга народу"), Юрія Солода ("Опозиційна платформа — За життя"), Максима Ткаченка ("Слуга народу"), Павла Фролова ("Слуга народу").

Нагадаємо, у листопаді 2020 року слідчі ДБР провели обшуки у посадовців ДСНС і встановили нові причини масштабних пожеж, які відбулися на території Луганської області в липні та вересні-жовтні 2020 року.

Як писала "ДС", 9 жовтня 2020 року всі пожежі в природних екосистемах на території Луганської області були ліквідовані. За даними рятувальників, під час гасіння пожеж, що спалахнули на Луганщині 30 вересня та 1 жовтня, знайшли тіла 11 людей. Постраждало 19 осіб, в тому числі три співробітники ДСНС.

22 жовтня ДБР почало досудове розслідування за фактами можливої службової недбалості з боку керівництва ГУ ДСНС в Луганській області.

    Реклама на dsnews.ua